Genel

Microsoft, Windows 11 kullanıcılarını Edge ve Bing kullanmaya zorluyor: Büyük reaksiyon var

Microsoft, Windows 11 işletim sistemi için büyük reaksiyon toplayan bir güncelleme yayınladı. Yazılım devi yaptığı son atakla kullanıcıları Edge tarayıcısına ve Bing arama motoruna yönlendirme konusundaki büyük dileğini bir defa daha gözler önüne serdi.

Kelam konusu güncelleme yüklendikten sonra tarayıcı ve arama motoruyla ilgili varsayılan ayarlar sıfırlanıyor. İşletim sisteminde Microsoft Edge varsayılan tarayıcı, Bing ise arama motoru ve başlangıç sayfası olarak ayarlanıyor. Yani Microsoft’un kendi eser ve hizmetleri.

“Microsoft’a Dava açılması gerek”

Hususla ilgili şikayetini lisana getiren Gabbagondel takma isimli Reddit üyesinin gönderisi birkaç saat içinde binlerce yorum ve olumlu puan aldı. Birçok kullanıcı Microsoft’un bu uygulamasının yasa dışı olduğu ve şirkete dava açılması gerektiğini söylüyor.

Rrrepeater takma isimli Reddit üyesi ise “Microsoft’un insanları Bing‘i kullanmaları için kandırmanın onu daha tanınan yapmayacağını hâlâ anlamamış olması beni şaşırtıyor” formunda bir yorumda bulundu. Şirketin kullanıcıları kendi eserlerine yönlendirme konusundaki agresif teşebbüsleri beşerler tarafından hiç de güzel karşılanmıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.