Genel

Ortak Zevklere Nazaran Sinema Öneren Site

Malumunuz 14 Şubat Sevgililer Günü kapıda ve en hoş sevgililer günü aktivitelerinden birinin sinema izlemek olduğunu söylesek muhtemelen abes kaçmaz. Tam da bu gereksiniminizi karşılayabilecek bir site ile bugün karşınızdayız.

Buradan ulaşabileceğiniz Date Night Movies isimli sitede birinci olarak sizin sevdiğiniz daha sonra partnerinizin sevdiği bir sineması girip ikisinin ortak istikametleri bulunan sinemaları teklif olarak alabiliyorsunuz. Siteyi nasıl kullanabileceğinizi aşağıda adım adım anlattık.

Artık izleyecek sinema bulma sıkıntısı olmayacak

Siteyi nasıl kullanacağınızı anlatmadan evvel, nasıl çalıştığını bir örnekle açıklayalım. Üstteki görselde görebileceğiniz üzere 2010 imali Inception (Başlangıç) ve 2004 üretimi romantik ve bilim kurgu sineması Eternal Sunshine of the Spotless Mind’ı (Sil Baştan) seçtik. Date Night Movies sitesi, yalnızca seçtiğiniz sinemalarla ortak yanı olan bir değil birçok sineması karşınıza çıkarıyor.

Sitenin girdiğimiz sinemaların kombinasyonu olarak önerdiği sinemalar ortasında gizem, kabahat, romantik güldürü ve bilim kurgu kategorilerine ilişkin sinemalar bulunuyor. Şayet aklınıza oraya girecek bir sinema dahi gelmiyorsa sitede bunun da tahlili var. Artı sembolünün altındaki ‘Random Combo’ tuşuna basarak rastgele iki sinemanın kombinasyonuna ilişkin başka sinemaları de görebiliyorsunuz.

Date Night Movies’i aşağıdaki adımları takip ederek kullanabilirsiniz

  • Adım #1: Buraya tıklayarak siteye gidin.
  • Adım #2: Sitede yer alan ‘Your Movie’ sekmesinden sevdiğiniz bir sineması aratarak ekleyin.
  • Adım #3: ‘Their Movie’ kısmından ise sevgilinizin ya da sinema izleyeceğiniz kişinin sevdiği bir sineması ekleyin.
  • Adım #4: Çıkan sinema seçeneklerinin üzerine tıklayarak kısa özetlerine göz atabilirsiniz.
  • Bonus: Şayet aklınıza ekleyecek sinema gelmiyorsa, ‘Random Combo’ kısmına tıklayarak rastgele teklifler alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.