Genel

Sony’den Microsoft’a karşı atılım: Sony, Destiny geliştiricisi Bungie’yi satın alıyor

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz haftalarda Microsoft, Activision Blizzard’ı satın alarak büyük bir atak yaptı. Bu atakla büyük bir ses getirdi. Bu atağın akabinde da gözler Sony‘e dönmüştü ve geçtiğimiz saatlerde Sony’den beklenen o atılım geldi diyebiliriz.

Sony, Bungie’yi Satın Alıyor

Geçtiğimiz saatlerde çıkan haberlere nazaran Sony, daha öncesinde Destiny’i ve Xbox’ın tanınan serisi Halo’nun geliştiricisi olan Bungie’yi satın aldığını açıkladı. Sony’nin satın alım için ödeyeceği fiyat ise 3.6 milyar dolar. Açıklamalara nazaran Bungie, PlayStation’ın bağımsız bir yan kuruluşu olacak.

Birinci açıklamalara nazaran Bungie şu anda Destiny 2’nin yeni içeriği ve orijinal bir oyun üzerinde çalışıyor. Destiny 2, multi platform bir oyun olmaya devam edecek ve Bungie’nin bundan sonraki süreçte oyunları da PlayStation’a özel olmayacak.

Aslında her ne kadar bunun Microsoft’un atılımına bir karşılık olduğunu söylesek de açıklamalara nazaran Sony, yaklaşık 6 aydır bu mutabakat için uğraşıyor. Ayrıyeten PlayStation işvereni Jim Ryan, daha fazla satın alım için hazır olmamız gerektiğini de söyledi. 

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Oyunlar Haberleri
  • Sony, Destiny geliştiricisi Bungie’yi satın alıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.