Genel

Tab S8 önemli manada iPad’e rakip olabilir mi? İşte cevabı

Unpacked aktifliği, teknoloji dünyasının en kıymetli günlerinden biridir. Zira dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Samsung, yeni amiral gemilerini tanıtmak için genelde Unpacked aktifliği ismini verdiği bugünü tercih eder. Geçtiğimi günlerde yeniden bu türlü oldu ve akıllı telefon dünyasının yeni starı Galaxy S22 serisinin yanı sıra, tablet dünyasında da Apple iPad’lerin en büyük rakibi olması beklenen Galaxy Tab S8 serisi de resmen tanıtılmış oldu.

Aktiflikte, beklenildiği üzere birbirinden farklı 3 adet yeni tablet modeli tanıtıldı. Bunlar Galaxy Tab S8, Galaxy Tab S8+ ve Galaxy Tab S8 Ultra isimli tabletler.

Bu üç modelin ayrıntılı özelliklerine geçmeden evvel çabucak belirtelim, her üç modelde art yüzeyde yer alan özel bir çıkıntıda konumlanan S Pen dayanaklı bir biçimde piyasaya sürülüyor.

Tekrar her üç aygıtın bir öbür ortak özelliği ise üçünün de gücünü Snapdragon 8 Gen 1’den alıyor olması. Bu genel bilgilendirmeden sonra isterseniz artık de ayrıntılı özelliklere bir göz atalım.

Samsung’ın bu serisinin en uygun fiyatlı modeli olan Galaxy Tab S8 ile başlayalım. 11 inç büyüklüğünde, 2560 x 1600 piksel çözünürlüğünde bir LCD ekranla gelen aygıt, microSD takviyeli 128GB yahut 256GB’a kadar depolama alanı imkanı sunuyor. 8/12GB RAM seçenekleri ile karşımıza çıkan aygıt, USB-C 3.2 takviyeli 8.000 mAh’lık bir bataryaya sahip.

Kamera özelliklerine baktığımız vakitse, Galaxy Tab S8’in art yüzeyinde 13MP birincil ve 6MP ikincil lenslere ön yüzeyinde ise 12MP’lik bir lense sahip olduğunu görüyoruz. Ayrıyeten parmak izi okuyucusu da bu modelde güç düğmesine entegre edilmiş.

Galaxy Tab S8+ modeline baktığımız vakit ise, bu sefer karşımıza 12,4 inç büyüklüğünde 2800 x 1752 çözünürlüğünde AMOLED ekranlı bir aygıt geldiğini görüyoruz. RAM, depolama alanı ve kamera özellikleri bakımından Tab S8’den farkı olmayan bu modelin batarya boyutunun ise 10.090 mAh olduğunu görüyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.