Genel

Türk oyun şirketi Dream Games’in bedeli 2,75 milyar dolara ulaştı

Bugün Türkiye’deki oyun dalından hoş haberler aldığımız bir gün oldu diyebiliriz. Spyke’nin aldığı yatırımın akabinde artık de Dream Games’ten hoş bir haber geldi.

Dream Games’in Kıymeti 2,75 Milyar Dolar

Üçüncü yatırım çeşidinde, 255 milyon dolarlık yeni yatırım almayı başaran Dream Games, 2,75 milyar dolar değerlemeye ulaşarak dünyanın en bedelli taşınabilir oyun şirketlerinden biri oldu. Bu cinsle birlikte Dream Games’in aldığı toplam yatırım 468 milyon dolara ulaştı. Firmanın birinci oyunu ‘Royal Match’, 2021’de dünyanın en fazla hasılat yapan taşınabilir oyunlarından biri olurken; ABD, İngiltere ve öbür değerli pazarlarda en büyük birinci 10 taşınabilir oyun ortasında yer aldı.

Şirketin son bir yılda gerçekleştirdiği üçüncü yatırım tipi olan Seri C çeşidine Index Ventures liderlik etti. Yatırım tipine Makers Fund, BlackRock, IVP, Kora ve Balderton Capital üzere değerli fonlar da katıldı. Şu anda 80 kişilik bir gruba sahip olan Dream Games, 2022 yılı içerisidne 120 kişiyi daha işe almayı planlıyor ve bu yıl içerisinde yeni oyunun gelişitirme süreci de başlayacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.