Genel

Twitch Yayıncısı Alliestrasza’ya Canlı Yayında Polis Baskını

Geçtiğimiz günlerde Twitch dünyası, çok sayıda kişinin gözaltına alındığı ‘kara para aklama’ skandalıyla çalkanlanmıştı. Yayıncılardan birçoğu açıklama yaparak yaşanan olayların perde gerisini gözler önüne sermişti. Kimi yayıncılar ise bu durumdan rahatsızlıklarını lisana getirmekle kalmayıp, Twitch’ten öbür platformlarda yayınlarına devam edeceklerini duyurdu. Twitch yayınlarına devam eden kimi yayıncılarınsa başı izleyicileriyle kederde üzere görünüyor.

Biliyorsunuz ki Twitch bir canlı yayın platformu ve bu da yayıncıların çok dikkat etmesini gerektiriyor. Twitch yayınlarında yaşanan bu kazalar birden fazla vakit izleyenlere eğlenceli anlar yaşatsa da her vakit o denli olmayabiliyor. Kazaların yanı sıra yayıncılar bazen izleyicilerinin de kurbanı olabiliyor. Bilhassa yurtdışında birçok yabancı Twitch yayıncısının izleyicileri tarafından ihbar edilmesinin üzerine konutunun canlı yayında polis takımları tarafından basıldığını görebilirsiniz. Geçtiğimiz günlerde de ünlü kart oyunu Hearthstone yayıncılarından Alexandra “Alliestrasza” Macpherson’ı izleyenler şahit oldukları manzaralar karşısında gözlerine inanamadı.

Silahlı polis grupları yayıncının konutuna baskın düzenledi

İzleyicisi tarafından polis gruplarına ihbar edilen Alliestrasza, yayınını yeni açtığı sırada konutun alt katından gelen sesleri duyuyor ve aşağıya inen yayıncı polis takımlarıyla karşılaşıyor. Bir mühlet sonra Alliestrasza, odanın kapısından “Şu anda polis takımları konutumu bastı” diyerek tekrar aşağıya iniyor. Yayının tamamının bir görüntüsü mevcut değil lakin yayından alınan kimi kısa kliplerde odaya silahlı üç polis memurunun girdiği ve etrafı aradıkları görülüyor. Yayını izleyen şahıslardan kimileri gördüklerinin bir latife olduğunu düşünürken, kimileriyse Alliestrasza’nın düzgün olup olmadığını merak ediyor.

Alliestrasza yayını kapatmadan evvel son olarak, meskeninde çok ‘kibar’ polis memurları olduğunu ve düzgün olduğunu açıklayarak yayını sonlandırıyor. Bu durum malesef bilhassa yurtdışında çok sık yaşanıyor ve bunu “SWATTED” olarak isimlendiriyorlar. İzleyenler bunu eğlenmek için yapıyor olsa da yayıncılar bu durumdan epeyce sıkılmış durumda.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.