Genel

WhatsApp Yeni Küme Özelliğini Tanıttı

Geçtiğimiz günlerde yeni gelen özellik sayesinde yöneticiler, kümeye kişi ekleme/çıkarma, kümesi silme üzere özelliklere ek olarak daha fazla “yönetme” talihine sahip oldu. Bildirileri herkes için kimin sildiği ise “…….. isimli yönetici tarafından silindi” notuyla görülmeye başlandı.

Şirket yeni özellik ve iyileştirmeler üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Tanınan iletileşme uygulaması WhatsApp, yeni bir güncelleme üzerinde çalışıyor. Yeni güncellemede, uygulamanın güzelleştirilmesine ek olarak bir de yeni özellik eklenecek. Bu özellik ise yöneticiler tarafından birden fazla kümesi birebir anda ekleyebilecek.

Yöneticiler birden fazla kümesi Community (Topluluk) ismi altında daha bir büyük kümede toplayacak

WABetaInfo, iOS için WhatsApp’ın 22.4.0.75 beta sürümünde Community (topluluk) özelliği hakkında bir ekran imajı paylaştı. Ayrıyeten WABetaInfo bu özelliği şöyle açıkladı;

  • Kümelerinizi tek bir çatı altında toplayın; işinizi kolaylaştırmak için yönettiğiniz kümeleri tek bir küme haline getirin.
  • Herkese tıpkı anda ulaşın; grubunuzdaki tüm üyelere bir kümede bildiri atın.

WhatsApp Communities (topluluklar), küme yöneticilerinin aplikasyonda tüm yönetici olduğu kümelerde daha çok yetki vermesi de kuvvetle mümkün. geçtiğimiz Aralık ayında da WABetaInfo, WhatsApp topluluklarının nasıl çalışacağı hakkında bir ayrıntı daha paylaşmıştı. Bu ayrıntı ise; Topluluk kümelerinde Topluluk simgesi için yöneticiler kendilerine özel bir simge koyma hakkına sahip olacak.

WhatsApp’ın yeni gelecek olan öteki özellikleri

Toplulukta, birebir olağan bir küme sohbetinin ismi ve bir açıklamaya yazabileceğiniz seçenekler olacak. Yöneticiler topluluk kümesinin ve açıklamasını yazdıktan sonra, toplulukta en fazla 10 kümesi bağlayabilecek. WhatsApp, bu topluluk özelliğini davet seçeneği ile çalıştırması kuvvetle olası. Topluluk seçeneğinin WhatsApp tarafından ne vakit güncelleme olarak piyasaya süreceği hakkında şimdi bir bilgi yok. Geldiğinde sizleri haberdar edeceğiz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.