Genel

Windows 11’e geçiş Windows 10’dan iki kat süratli

Microsoft, Windows 11 işletim sisteminin dağıtımıyla ilgili birtakım ayrıntılar paylaştı. Şirket, yeni işletim sisteminin son derece tanınan olduğunu söylüyor. Resmi rapora nazaran, dünyanın dört bir yanındaki bilgisayar sahipleri yalnızca Windows’un yeni sürümünü kendi istekleriyle yüklemekle kalmıyor tıpkı vakitte işletim sisteminde Windows 10‘a kıyasla daha fazla vakit geçiriyorlar.

Windows Experience Blog sayfasında yayınlanan makalede, kullanıcıların Windows 11’e geçişinin, Windows 10’a nazaran iki kat daha süratli olduğu vurgulanıyor. Bu bağlamda şirket farklı bölgelerde yeni işletim sistemine yükseltme programını hızlandırdı. Yazılım devinin yayınladığı rapor, kullanıcıların Windows 11 tabanlı bilgisayarlarda %40 daha fazla vakit harcadıklarını gösteriyor. Fakat bu istatistiklerin detayları raporda yer almadı.

1.4 milyar Windows 10 ve 11 kullanıcısı

Şirket ayrıyeten, Windows 11’in şimdiye kadar piyasaya sürdüğü tüm işletim sistemi sürümleri ortasında en yüksek kalite ve eser memnuniyeti puanlarına sahip olduğunu belirtti. Buna ek olarak tekrar tasarlanan Microsoft Store‘un evvelkinden üç kat daha çok trafik çekmesi de değerli bir ayrıntı olarak raporda yer aldı. Şu anda dünya genelinde toplamda 1.4 milyardan fazla Windows 10 ve 11 kullanıcısı bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.