Genel

Xbox lideri onayladı: Call of Duty oyunları PlayStation’a gelmeye devam edecek

Geçtiğimiz günlerde Microsoft‘un Activision Blizzard‘ı satın alacağını açıklamasıyla gözler Sony‘e dönmüştü. Sony de hususla ilgili dün sabah saatlerinde birinci açıklamasını yaptı.

Sony, Microsoft’un mukavelelere uymasını ve Activision oyunlarının PlayStation’a gelmeye devam etmesini umduğunu söylemişti. Geçtiğimiz saatlerde de Xbox lideri Phil Spencer bu husus hakkında PlayStation sahiplerini sevindiren bir açıklama yaptı. 

Call of Duty Oyunları PlayStation’a Gelmeye Devam Edecek

Phil Spencer hususla ilgili “Bu hafta Sony ile görüşmeler yaptık. Activision Blizzard’ı satın aldıktan sonra mevcut tüm muahedeleri yerine getirme niyetimizi ve Call of Duty’yi PlayStation’da tutma isteğimizin olduğunu onayladım. Sony, dalımın kıymetli bir parçası ve münasebetimize paha veriyoruz.” dedi.

Aslında Microsoft’un bu usul bir karar alması bekleniyordu zira Call of Duty oyuncularının çok büyük bir kısmı PlayStation sahibiydi. Bu yüzden bu biçim bir karar çok da şaşırtmadı lakin tekrar de yeni Call of Duty oyununu beklemekte yarar var. Bir başka soru işareti de Call of Duty oyunlarının Xbox Game Pass’e gelip gelmeyeceği.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.