Genel

YouTube’un Android Tam Ekran Görüntü Arayüzü Değişiyor

YouTube, görüntü izleme denince birinci akla gelen platform. Hatta günümüzde YouTube kullanıcılarının büyük bir kısmını taşınabilir kullanıcıları oluşturuyor. Her ne kadar büyük bir sayıya sahip olsa da taşınabilir kullanıcılar, uzun bir müddettir kullanışlı bir görüntü izleme arayüzüne sahip değillderdi. Bilhassa de tam ekran modunda.

Görünüşe nazaran YouTube sonunda bu sorunu kökten çözüyor ve YouTube’un Android birinci olmak üzere taşınabilir tam ekran görüntü izleme arayüzü büsbütün değiştiriliyor. Fotoğraflardan gösterilen tasarım ise sahiden çok kullanışlı duruyor.

Görüntüyü tam ekrandayken beğenebilir, yorum panelini açabilir, listeye kaydedebilir ve paylaşabilirsiniz

YouTube, yayınladığı görsellerde tam ekran görüntü izleme arayüzünü bizlerle paylaşıyor. Görülen arayüze nazaran tam ekran görüntü modundayken hem çok sade hem de her şeye ulaşabileceğimiz şık bir panele sahip olacağız.

Natürel şunu da belirtmek gerek, birtakım YouTube taşınabilir kullanıcıları için bu yeni bir özellik değil. Kimi kullanıcılar bu arayüz değişikliğini 3 ay evvel, kimileri 2 ve kimileri da 1 ay evvel aldı. Bunun sebebi ise şirketin kademeli olarak güncelleme yapması.

Birinci olarak Android aygıtlara gelecek olan bu arayüz güncellemesinin iOS aygıtlara ne vakit geleceği konusunda ise şimdi bir bilgi paylaşılmadı. Siz arayüz değişikliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.