Genel

2023’ten sonra Call of Duty oyunları PlayStation’a gelmeyebilir

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz haftalarda Microsoft, Activision Blizzard‘ı satın aldı. Bu da Call of Duty oyunlarının PlayStation’a gelip gelmeyeceği konusunda bir soru işaretine yol açtı. 

Sony, Microsoft’un mutabakatlara uymasını ve oyunun PlayStation’a gelmesini devam etmesini beklediğini söyledi. Phil Spencer da açıklama yaparak Call of Duty oyunlarının PlayStation’a gelmeye devam edeceğini söyledi. Lakin son raporlar bu durumun uzun sürmeyebileceğini gösteriyor.

2023’ten Sonra PlayStation’a Gelmeyebilir

Bloomberg’ten Jason Schreier’ın haberine nazaran Xbox mutabakatlara uyacak ve önümüzdeki yıllarda Call of Duty oyunlarını PlayStation’a getirecek. Lakin görünen o ki bu mutabakat 2023 yılının akabinde bitiyor. Microsoft da Call of Duty 2022, Call of Dtuy 2023 ve Call of Duty Warzone 2‘yi PlayStation’a getirme planı yapıyor. Lakin daha sonrası şu anda Microsoft tarafı için de bilinmez. Şimdi ortada bir şey olmasa da 2024 yılında Call of Duty oyununu Xbox’a ve PC’ye özel bir oyun olarak görebiliriz

Ayrıyeten bildiğiniz üzere Microsoft, Call of Duty’nin her yıl çıkış yapma üzerine heyeti yayın siyasetini da kıymetlendiriyor. Yani, 2024 yılında itibaren seride büyük bir değişime gidilebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.