Genel

Aero Instagram Nedir, Özellikleri Ne, İnançlı mi?

Günümüz dünyası artık bir toplumsal medya dünyası. Toplumsal medya denilince akla gelen birinci platform elbette Instagram. Dünya çapında iki milyara yakın faal kullanıcıya sahip olan Instagram, taşınabilir uygulaması üzerinde pek çok güncelleme yapıyor lakin o kadar kullanıcıyı mutlu etmek kolay değil. Bu noktada devreye Aero Instagram ya da öbür ismiyle AeroInsta üzere farklı uygulamalar giriyor.

Aero Instagram ya da AeroInsta olarak anılan üçüncü taraf taşınabilir uygulamanın Instagram ile alakası yok. Bu nedenle güvenlik konusu tartışmalı. Lakin güvenliği pek önemsemiyor ve farklı bir arayüz ile yeni bir Instagram tecrübesi yaşamak istiyorsanız AeroInsta aradığınız uygulama olabilir. AeroInsta, Aero Instagram nedir, hangi özellikleri ile öne çıkıyor ve en kıymetlisi inançlı mi gelin yakından bakalım.

Aero Instagram (AeroInsta) nedir?

Bir Türk yazılımcı olan Hazar Bozkurt tarafından geliştirilen AeroInsta ya da kullanıcılar ortasında bilinen ismiyle Aero Instagram; resmi Instagram taşınabilir uygulamasının sunmadığı pek çok farklı özelliği sunan bir üçüncü taraf taşınabilir uygulamadır.

Aero Instagram, resmi bir taşınabilir uygulama değil. Bu nedenle, geliştiricisi tarafından güvenliği konusunda kaygı etmememiz söylense bile güvenlik konusunda tüm kullanıcılar kuşkulu. Uygulamayı indirdikten sonra Instagram hesap bilgilerinizle giriş yapıyor ve tıpkı olağan Instagram taşınabilir uygulaması üzere kullanmaya başlıyorsunuz.

Aero Instagram ne işe yarıyor?

Resmi Instagram taşınabilir uygulaması, neredeyse tüm aygıtlarda birebir olan bir arayüz sunar. Uygulamanın sunduğu özellikler sonludur ve pek çok kullanıcı için bu sonlar hayli can sıkıcıdır. Bu noktada devreye Aero Instagram üzere üçüncü taraf taşınabilir uygulamalar giriyor ve kullanıcılara farklı bir Instagram tecrübesi sunuyor.

Aero Instagram ile kullanıcılar, resmi uygulamada olmayan pek çok farklı özelliğe sahip oluyorlar. Yani bu uygulama, kullanıcılara Instagram’ın sunduğundan çok daha farklı bir kullanıcı tecrübesi sunuyor. Resmi taşınabilir uygulamalardan sıkılan pek çok kullanıcı için Aero Instagram gibisi üçüncü taraf taşınabilir uygulamalar geliştiriliyor.

Aero Instagram özellikleri neler?

  • AeroInsta, Reklamsız Instagram tecrübesi sunuyor.
  • Daha evvel beğenmiş olduğunuz gönderileri anasayfada görmüyorsunuz.
  • Karşınıza çıkan gönderi, öykü, reels, IGTV üzere tüm içerikleri tek dokunuşla indirebiliyorsunuz.
  • Öyküsüne baktığınız kullanıcılar, kıssasına baktığınızı görmez.
  • Yazıyor… uyarısı görünmez.
  • Okundu bildirimi gitmez.
  • Bir kullanıcının sizi takip edip etmediğini profiline bakarak görebilirsiniz.
  • Instagram’ın hakkınızda bilgi toplamasını pürüzler.
  • Kıssaları ve gönderileri sesli başlatıp başlatmamayı seçebilirsiniz.

Aero Instagram taşınabilir uygulamasının kullanıcılarına sunduğu öne çıkan özellikler bu halde. Tüm bunların yanı sıra uygulama üzerinden farklı temalara ulaşmanız da mümkün. Aero Instagram fiyatsızdır.

Aero Instagram tarafından kullanıcılara sunulan özelliklere baktığımız vakit bunların hiçbirinin resmi Instagram taşınabilir uygulamasında olmadığını görüyoruz. Aslında kullanıcıları bu tıp üçüncü taraf taşınabilir uygulamalara çeken de bu. AeroInsta internet sitesine nazaran şu anda iki milyona yakın kişi tarafından bu uygulama kullanılıyor.

Aero Instagram nasıl çalışıyor?

Aero Instagram, kullanıcılarına iki farklı paket sunuyor. Birinci paket üzerinden suram istiyorsanız taşınabilir cihazınızdaki Instagram taşınabilir uygulamasını kaldırmanız gerekiyor. İkinci paket üzerinden heyetim istiyorsanız taşınabilir cihazınızdaki Instagram taşınabilir uygulamasını kaldırmanıza gerek yok.

Son versiyonu Aero Insta V18.0.3 olarak isimlendirilen bu paketlerin birincisi, uzun vakittir kullanımda. İkinci paketin ise şimdi test evresinde olduğu söyleniyor. Uygulamayı APK olarak indirdikten ve suramı tamamladıktan sonra Instagram hesabınızla giriş yaparak kullanmaya başlayabilirsiniz. Kullanım alışkanlıklarınıza nazaran kimi erişim müsaadeleri vermeniz gerekebilir.

Pekala Aero Instagram inançlı mi?

AeroInsta ya da başka ismiyle Aero Instagram için kesin olarak inançlı ya da inançlı değil demek gerçek olmayacaktır. Instagram hesabınıza ilişkin tüm bilgilere erişebiliyor. Müsaade verirseniz fotoğraflarınıza, bireylerinize, kameranıza ve mikrofonunuza da erişebiliyor. Yani bu uygulamayı kullanırken her şeyinizi paylaşabilirsiniz.

Kendi internet sitesinde Aero Instagram uygulamasının hesabınıza ziyan vermediği ve bilgilerinizi saklamadığı söyleniyor. Görünüşe nazaran direkt olarak hakkında bir şikayet de yok. Fakat Meta, eski ismiyle Facebook üzere koca bir şirketin bile neler çevirdiğini düşündüğümüz vakit bu cins üçüncü taraf taşınabilir uygulamaların ne kadar sağlam olduğundan emin olamayız.

Aero Instagram uygulaması ile ilgili forumlarda pek çok tartışma var. Hiçbir kullanıcı direkt olarak uygulama nedeniyle mağdur olduğunu söylemiyor. Lakin dediğimiz üzere bilgilerinize ulaşabiliyor. Elde ettiği dataları üçüncü şahıslarla paylaşıp paylaşmamak büsbütün geliştiricinin insafına kalmış bir durum. Tercih sizin.

Kullanıcılarına değişik bir Instagram tecrübesi sunan AeroInsta ya da öteki ismiyle Aero Instagram nedir, inançlı mi üzere merak edilen soruları yanıtladık ve bu üçüncü taraf uygulama hakkında bilmeniz gerekenlerden bahsettik. Aero Instagram hakkındaki fikirlerinizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.