Genel

Apple Glass fiyatı ile ilgili değerli soru işaretleri mevcut

Bloomberg muhabiri Mark Gurman geçtiğimiz ay yaptığı bir açıklamada, Apple’ın AR/VR karışık gerçeklik başlığına sahip aygıtının Haziran ayında WWDC etkinliğinde duyurulacağını söylemişti. Apple’ın yeni bir eserini piyasaya sürme heyecanının, Cupertino’daki işgücünü, Steve Jobs’un Ocak 2007’de iPhone’u tanıttığı vakit olduğu kadar heyecanlandıracağını düşünebilirsiniz.

Ancak The New York Times’a nazaran, kimi Apple çalışanları kelamda Reality Pro ismi verilebilecek başlığın fiyatı için endişeleniyor. Fiyatın yanı sıra, Apple çalışanlarının aygıtın yararlı olup olmayacağı konusunda soruları var ve şirket içindeki coşku şüpheciliğe dönüşmüş durumda. Bu, Apple çalışanlarının iPhone üzere makul aygıtların geliştirilmesinde ekseriyetle dünyanın bir Apple eserine nasıl reaksiyon vereceğine odaklandığı fakat Reality Pro için bu durumun pek geçerli olmadığı bir durum.

Apple Glass fiyatı ile ilgili değerli soru işaretleri mevcut

Haberde, Reality Pro ile ilgili çalışan yansısını bilen şahıslardan alınan bilgilere nazaran, kimi çalışanlar aygıtın potansiyelini sorguladıkları için projeden ayrılmışlar. Öbürleri ise aygıtın Apple’ın dijital ses asistanı Siri’nin kullanımı üzere muhakkak özelliklerinin geliştirilmesinde pek ilerleme kaydedilmediği için işlerinden çıkarılmışlar.

Apple CEO’su Tim Cook, artırılmış gerçeklikle ilgili büyük bir hayranlık duyuyor. Artırılmış gerçeklik, gerçek bir görünümün üzerine bilgisayar tarafından oluşturulmuş bilgilerin bir katmanı yerleştiriyor. Geçtiğimiz yıl Cook, birkaç üniversite öğrencisine, yakında “artırılmış gerçeklik olmadan nasıl yaşadığınızı merak edeceksiniz, tıpkı bugün insanların İnternet olmadan nasıl büyüdüm diye düşünmeleri üzere?” formunda konuşmuştu.

Sanal gerçeklik ile kullanıcılar, 55.000 taraftarın önünde Shohei Ohtani’ye karşı Yankee Stadyumu’nda vuruş yapıyor üzere hissedebilirler. Ya da dev bir görüntü ekranının bulunduğu bir odada bir sinema yahut televizyon programı izliyor olabilirler. Tabi bunlar şimdilik teorik planlar, gerçekte işler nasıl ilerleyecek işte onu da vakit gösterecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.