Genel

Apple Glass hakkında yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor

Apple’ın karma gerçeklik başlığı yakında piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. Başlıkla ilgili söylentiler dolaştıkça, birçok kişi bu eserin sanal ve artırılmış gerçeklik aygıtları pazarına nasıl ahenk sağlayacağını merak ediyor. Birtakım analistler, şirketin inovatif ve şık eserlerini piyasaya sürme geçmişi nedeniyle Apple’ın bu alana girişinin “oyun değiştirici” olabileceğini öngörüyor.

Ancak başkaları, başlığın tüketici pazarında tutunamamasına neden olan pürüzleri aşamayacağından kuşkulu kalıyor. Son raporlar, Apple’ın karma gerçeklik başlığına öteki hizmetlerini, örneğin Fitness+ ile entegre edeceğini ve böylelikle kullanıcıların Sanal Gerçeklikte idman yapmasına müsaade vereceğini gösteriyor. Şirket ayrıyeten VR/AR ekosistemiyle birtakım spor uygulamalarını da entegre edebilir, böylelikle kullanıcılar konutlarının konforunda spor oynamanın keyfini çıkarabilirler.

Apple Glass hakkında yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor

Apple’ın karma gerçeklik başlığıyla karşı karşıya olduğu en büyük zorluklardan biri fiyatı olacak. Beklenen maliyeti 3.000 dolar olan bu aygıt, şu anda piyasada bulunan öteki VR ve AR başlıklarından değerli ölçüde daha kıymetlidir. Kimi hayranlar ve profesyoneller, Apple’ın şık tasarımı ve güçlü özellikleri için prim ödemeye hazır olabilirler, fakat pek çok tüketici, bu kadar yüksek bir fiyat etiketiyle başlık fikrini düşünebilirler. Apple’ın bu yeni teknolojiye geniş bir kitleyi yatırım yapmaya ikna edebilip edemeyeceği ise vakitle gösterilecek.

Apple’ın karma gerçeklik başlığı etrafında asılı kalan bir öbür soru işareti, aygıt için mevcut uygulama ve hizmetlerin daha geniş ekosistemi olacaktır. Başlığın oyun, fitness, spor ve üretkenlik üzerine ağırlaşacağı açık olsa da, mevcut uygulama ve hizmetlerin karma gerçeklik ortamına nasıl ahenk sağlayacağı meçhuldür. Apple’ın geliştiricileri inovatif uygulamalar yaratmaya teşvik etme konusundaki sicili katiyetle umut vericidir, fakat şirketin yüksek fiyatlı başlık için kullanıcıları başlıkta kalacak kadar ikna edebilecek cazibeli bir ekosistem yaratabilecek olup olmadığı şimdi görülmüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.