Genel

Apple, iPhone 13 Kullanıcılarının Reaksiyonunu Çekiyor

Teknoloji devi Apple, bugün haber başlıklarında artırılmış gerçeklik setindeki birtakım muhtemel meselelerden ötürü çıkış tarihini erteleyeceğine dair söylentilerle gündeme gelmişti. Şimdiyse iPhone 13 kullanıcılarının hayli rahatsız olduğu bir bahisle reaksiyonların maksadında. Apple aygıtlarla ilgili yaptığı haberlerle bilinen 9to5Mac isimli internet sitesinden elde edilen bilgilere nazaran iPhone 13 kullanıcıları, aygıtın kıymetli bir özelliğine ulaşamıyor.

9to5Mac, uzun bir müddettir iPhone 13 kullanıcılarının telefon görüşmelerinde kullandığı ‘aktif gürültü engelleme (noise cancelling)’ özelliğini bulamadıklarını belirtiyor. Telefonun Erişilebilirlik ayarlarından etkin hale getirilen özelliğin birinci başta bir yanılgı sonucu yer almadığı düşünülüyordu. Lakin son bilgilere nazaran Apple, bu özelliği bilerek kaldırdı.

Bir tahlil üzerinde çalışıldığı tez ediliyor:

Twitter üzerinden yapılan paylaşımlarda Apple Support ile bağlantıya geçen kullanıcıların aldıkları karşılıklar hususa ait daha net bilgilerin ortaya çıkmasını sağladı. Apple, bu özelliğin şuurlu olarak kaldırıldığını ve iPhone 13 serisi akıllı telefonlarda ‘aktif gürültü engellemenin’ yer almadığını açıkladı. Şirket, şu ana kadar gelen reaksiyonlara yönelik bir açıklama yapmadı. Buna ek olarak özelliğin neden kaldırıldığı da şimdi kesin değil.

Kullanıcılar, İPhone serisinin evvelki modellerinde yer alan bu özelliğin iPhone 13 serisinde olmamasını anlayamasa da ‘dagocarlito’ isimli bir Reddit kullanıcısı, bunun iOS 15’ten kaynaklanan bir sorun olduğunu ve Apple’ın bir tahlil üzerinde çalıştığını argüman etti. Lakin şirketten bu istikamette rastgele bir resmi açıklama gelmiş değil. iPhone 13 kullanıcıları okurlarımız, bu özelliğin yokluğunu siz hissettiniz mi? Gürültü engelleme özelliği olmaması satın alma sürecinde kararınızı tesirler mi? Niyetlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.