Genel

Çalınan AirPods 2’sinin peşine düştü, “kahramanca” geri aldı

Yenilenen Find My (Bul) sistemi, AirPods Pro 2’nin sunduğu en yararlı özelliklerden biri. Ultrawideband U1 çip sayesinde, AirPods’unuzun ve kutusunun nerede olduğunu her vakit takip edebilirsiniz. Brezilyalı bir AirPods sahibi, spor salonunda unutmasının akabinde çalınan AirPods Pro 2 aygıtını bu özellik sayesinde on gün sonra geri alabildi.

Twitter kullanıcısı Riberio, çalınan bir AirPods Pro 2 ile ilgili öyküsünü paylaştı. AirPod’larını spor salonunda unuttuğunu ve birisinin Kayıp Eşya’ya iade edilmek yerine kablosuz kulaklıklarını alıp konuta götürdüğünü söyledi.

Söylediğine nazaran hırsız, daha sonra AirPods Pro 2’yi kendilerininmiş üzere kullanmaya başladı. Kulaklıkları işyerine, meskenlerine ve hatta kıyıya götürdü. Ribeiro, hırsızın kendisine daha yakın bir yerde olmasını beklediğini ve işaretli adrese gitmeye karar verdiğini söylüyor.

Söylediğine nazaran bu adres ticari bir adresti. “Kapı zilini çaldıktan sonra, resepsiyonist beni bir satıcıyla konuşmaya götürdü. Anında onu spor salonundan tanıdım. Kapıyı kapattığında ‘Ses Çal’ düğmesine bastım ve AirPods Pro kutum çalmaya başladı. Cebinde bir şeyin çaldığını söyledim ve AirPods Pro 2’yi aldığında ondan aldım ve sahibi olduğumu söyledim.

Ribeiro, hırsızın hiçbir reaksiyon veremeden şok olduğunu söyledi. Bu adamın AirPod’larını taktığı ve akabinde meskene gittiği pozisyonların kimilerinin ekran manzarasını gösterdi. Değişik bir biçimde, hırsız bir iPhone değil, bir Android telefon kullanıyordu.

Ancak bu kıssanın keyifli bir sonu olsa da, rastgele bir aygıtınız çalındıysa, hırsızın kim olduğunu ve neler yapabileceğini bilmediğiniz için kendi başınıza takip etmemeniz gerektiğini, polise haber vermeniz gerektiğini hatırlatmakta yarar var.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.