Genel

Camtasia Studio 8 Nedir, Ne İşe Fayda, Nasıl Kullanılır?

Taşınabilir aygıtlarda bulunan dahili uygulamalar sayesinde ekran kaydı almak ve kayıt üzerinde düzenlemeler yapmak son derece kolay olsa da hala Windows ve MacOS işletim sistemine sahip bilgisayarlarda bu süreçleri başarılı bir halde yapabilmek için üçüncü taraf programlara gereksinimimiz var. Camtasia Studio 8, bu mevzuda en başarılı performansı sunan kayıt programlarından bir tanesi.

Camtasia: Screen Recorder & Görüntü Editor ya da bilinen ismiyle Camtasia Studio 8, en kolay tarifiyle bir ekran kaydı programı lakin dahili olarak sunduğu kurgu araçları sayesinde görüntülerinizin son derece profesyonel görünmesini sağlıyor. Fiyatlı bir program olsa da deneme sürümü ile neler yapabildiğine bakabilirsiniz. Gelin Camtasia Studio 8 nedir, ne işe fayda, nasıl kullanılır, özellikleri nelerdir üzere merak edilen soruları tüm ayrıntılarıyla inceleyelim.

Camtasia Studio 8 nedir?

TechSmith tarafından geliştirilen ve yayınlanan Camtasia: Screen Recorder & Görüntü Editor ya da bilinen ismiyle Camtasia Studio 8, Windows ve MacOS işletim sistemine sahip bilgisayarlarınızda ekran kaydı alabileceğiniz ve bu kayıtlarla bir arada pek çok farklı görüntü ile ses üzerinde kurgu yapabileceğiniz bir programdır.

Camtasia Studio 8 programını benzeri ekran kayıt programlarından ayıran en değerli özellik, dahili olarak sunduğu görüntü editör araçlarıdır. Ekran kaydı aldıktan sonra elinizdeki görüntüye eşsiz efektler ekleyebilir, düzenlemeler yapabilir, yeni görüntüler ve sesler ekleyerek gerçek manada profesyonel bir görüntü hazırlayabilirsiniz.

Camtasia Studio 8 ne işe fayda?

Genel olarak bakacak olursak Camtasia Studio 8 programı, kullanıcılarını farklı programlarla uğraşmaktan kurtarıyor. Bilinen ekran kayıt programlarından birini kullanırsanız ekran kaydı alır, tahminen birkaç kolay düzenleme yapar ve görüntüyü kaydedersiniz. Ayrıntılı bir kurgu yapmak için öbür bir görüntü düzenleme programına daha gereksiniminiz vardır.

Camtasia Studio 8 programı ise hem bir ekran kayıt hem de bir görüntü düzenleme programı olduğu için kullanıcılarına tıpkı anda iki farklı hizmet veriyor. Her iki fonksiyona de sahip olan Camtasia Studio 8 ile ekran kayıtlarınızı eşsiz birer görüntüye dönüştürebilirsiniz. Üstelik programın kendi kütüphanesinin sunduğu pek çok farklı düzenleme aracı ve objesi sayesinde görüntünüz epeyce profesyonel görünür.

Camtasia Studio 8 nasıl kullanılır?

Buradan bilgisayarınızın işletim sistemine uygun Camtasia Studio 8 versiyonunu indirdikten sonra suramı tamamlayın ve fiyatsız bir TechSmith hesabı oluşturun. Camtasia Studio 8 programının kullanımı iki temel adımdan oluşur; ekran kaydı ve görüntü düzenleme.

Camtasia Studio 8 programını çalıştırdığınız vakit ekran kayıt seçeneklerini özelleştirin ve kayda başlayın. Kayıt tamamlanınca görüntü düzenleme sayfasına geçin. Bu noktada yapabilecekleriniz büsbütün sizin hayal gücünüzle hudutlu. Birinci sefer kullanıyorsanız biraz karmaşık görünebilir fakat alıştıkça Camtasia kütüphanesinin ne kadar kullanışlı olduğunu göreceksiniz.

Camtasia Studio 8 öne çıkan özellikleri:

 • Camtasia Studio 8, ekran kaydı alırken Microsoft PowerPoint başta olmak üzere tüm uygulamalarla uyumlu çalışır.
 • Düzenleme ekranı kullanımı son derece kolaydır.
 • Görüntünüzü düzenlerken Camtasia hazır şablonlarını kullanabilirsiniz
 • Camtasia paketleri ile süreçlerinizi hızlandırabilirsiniz.
 • Sık kullandığınız araçları favorilerinize ekleyebilirsiniz.
 • Camtasia kitaplığındaki hazır objeleri kullanabilirsiniz.
 • Ekran kaydı boyutlarını özelleştirebilirsiniz.
 • Ekran kaydı sırasında kamera kaydı yapabilirsiniz.
 • Ekran kaydı sırasında harici ve dahili mikrofon kaydı yapabilirsiniz.
 • Görüntü düzenleme sırasında müzik ekleyebilirsiniz.
 • Bulut depolama alanınızdaki ya da farklı cihazlarınızdaki evrakları düzenlemeye ekleyebilirsiniz.
 • Görüntülerinize testler ve farklı etkileşim araçları ekleyebilirsiniz.
 • Bilgisayarınızdaki Camtasia Studio 8 ile taşınabilir aygıtınızdan kayıt alabilirsiniz.
 • Görüntülerinize ek açıklamalar ekleyebilirsiniz.
 • Görüntülerinize hazır Camtasia animasyonları ekleyebilirsiniz.
 • Ekran kayıtlarınızda imleç vurgularını gösterebilirsiniz.
 • Ekran kayıtlarınıza çerçeve ekleyebilirsiniz.
 • Görüntülerinize içindekiler aracı ekleyebilirsiniz.
 • Görüntülerinize altyazı ekleyebilirsiniz.
 • Yeşil ekran teknolojisi ile görüntülerinizin art planını değiştirebilirsiniz.
 • Görüntülerinize ses efektleri ekleyebilirsiniz.
 • Camtasia Studio 8 ile hazırladığınız görüntüleri farklı platforma süratle yükleyebilirsiniz.

Camtasia Studio 8 fiyatlı mi?

TechSmith tarafından geliştirilen ve yayınlanan Camtasia: Screen Recorder & Görüntü Editor ya da bilinen ismiyle Camtasia Studio 8 fiyatlı bir programdır lakin pek çok farklı hizmetine erişebileceğiniz fiyatsız bir deneme paketi sunar. Camtasia Studio 8 programını beğendiyseniz bir defa 353.99 dolar ödeyerek satın alabilirsiniz.

Camtasia Studio 8 programını satın aldığınız vakit bir yıllık bakım paketi ikram ediliyor. TechSmith tarafından geliştirilen ve yayınlanan farklı programlar da var. Buradaki temas üzerinden TechSmith resmi internet sitesini incelerseniz Camtasia Studio 8 ile birlikte satın alarak çok daha karlı muahedeler yapabileceğiniz başka programları ve satın alma paketlerini inceleyebilirsiniz.

Camtasia Studio 8 kullanmalı mıyım?

Camtasia Studio 8 son derece profesyonel bir program ve kran kaydı programları ortasında en başarılı sonucu verenlerden bir tanesi. Üstelik dahili bir görüntü düzenleme aracı olması Camtasia Studio 8 programını öne çıkarıyor. Yani ekran kaydı alma ve görüntü düzenleme işleriyle profesyonel olarak ilgileniyorsanız Camtasia Studio 8 tam olarak aradığınız programdır.

Bu çeşit profesyonel hizmet veren tüm programlar üzere Camtasia Studio 8 de biraz kıymetli. Şayet bu işi profesyonel olarak yapıyor ve yaptığınız görüntülerden para kazanıyorsanız uygun bir yatırım olacaktır. Lakin hobi olarak ekran kaydı alacak ve görüntü düzenleyecekseniz bu türlü bir programa bu kadar yüksek bir fiyat ödemenize gerek yok. Alternatif olarak kullanabileceğiniz pek çok fiyatsız program var.

Profesyonel bir ekran kaydı alma ve görüntü düzenleme programı olan Camtasia: Screen Recorder & Görüntü Editor ya da bilinen ismiyle Camtasia Studio 8 nedir, ne işe fayda, nasıl kullanılır üzere merak edilen soruları yanıtladık ve bu programın öne çıkan özelliklerinden bahsettik. Camtasia Studio 8 kullanıyorsanız tecrübenizi yorumlarda paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.