Genel

DuckDuckGo kapalılık odaklı bir masaüstü tarayıcı geliştiriyor: Chrome’dan çok daha süratli

Kapalılık odaklı arama motoru DuckDuckGo‘nun taşınabilir tarayıcısı hem Android hem de iOS platformlarında inanılmaz derecede ilgi görüyor. Şirket CEO’su Gabriel Weinberg, kullanıcıların çevrimiçi zımnilik beklentilerini karşılayacak bir masaüstü internet tarayıcısı geliştirdiklerini açıkladı.

Masaüstü tarayıcının mevcut taşınabilir sürüm kadar güzel olacağına kelam veren tecrübeli yönetici, temel kapalılık ayarlarının varsayılan olarak aktifleştirileceğini söyledi. Yani kullanıcıların rastgele bir ek ayar yapmasına gerek kalmadan güçlü kapalılık müdafaası sunacak.

Google Chrome’dan çok daha süratli

Tarayıcının PC versiyonunda da tüm tarama geçmişini silmeye ve sekmeleri anında kapatmaya imkan tanıyan bir tuş yer alacak. Yeni DuckDuckGo tarayıcısı şu anda macOS üzerinde test ediliyor. Weinberg, birinci testlerin uygulamanın Google Chrome‘dan “önemli ölçüde daha süratli” olduğunu gösterdiğini söyledi.

Tarayıcı yalnızca macOS platformuna yönelik olmayacak. Windows sürümünün de kullanıma sunulacağı belirtiliyor. DuckDuckGo CEO’su masaüstü internet tarayıcısının ne vakit yayınlanacağını açıklamadı. İlerleyen günlerde bu mevzuyla ilgili daha fazla bilgiye sahip olmayı umuyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.