Genel

‘Kur Muhafazalı TL Vadeli Mevduat’ Düzenlemesi Yürürlüğe Girdi

Geçtiğimiz akşam Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan ve akabinde bugün Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın ayrıntıları paylaştığı yeni “Kur Muhafazalı TL Vadeli Mevduat” düzenlemesi, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Kurdaki yükselişin yarattığı korkuyu azaltmak için atılan bu adım sonrası dolar kuru 18 TL düzeyinden birkaç saat içerisinde 12 TL düzeyine gerilemiş, akabinde bugün 11 TL düzeyinden süreç görmüştü. Gün içerisinde 13 TL bandında dolaşan dolar kuru, bu haberin yazıldığı esnada 12,51 TL olmuş durumda.

Düzenleme Resmi Gazete’de yayımlandı:

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın Türk lirası Mevduat ve Katılma Hesaplarına Dönüşümün Desteklenmesi Hakkında Bildirimi, Resmi Gazete’nin 21 Aralık yinelenmiş sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Yayımlanan bildirimde döviz tevdiat hesaplarının ve döviz cinsinden iştirak fonlarının TL vadeli mevduat ve katılma hesaplarına dönüşmesi halinde mevduat ve iştirak fonu sahiplerine sağlanacak takviyeye ait ayrıntılar düzenlendi. Yayımlanan bildirinin tam metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.