Genel

Galaxy S23’ün sevilen Galeri özelliği, çok yakında Galaxy S22 ve S21’lere de geliyor

Samsung’un Galaxy S23 serisiyle birlikte kullanıma sunulan One UI 5.1 güncellemesi, Galeri uygulamasına Görüntü Kırpma (Image Clipper) üzere birkaç yeni özellik eklemişti. Lakin bu özellik, şimdiye kadar yalnızca bu en yeni telefonlar tarafından kullanılabiliyordu. Görünene nazaran, Image Clipper yakında daha eski Galaxy telefonlar için de kullanıma sunulabilir.

Bir sızıntı kaynağının Twitter’da söylediğine nazaran, Galaxy S22 ve Galaxy S21 serileri Manzara Kırpma özelliğine önümüzdeki ay kavuşabilir. Tweet’te öbür Galaxy telefonlarından bahsedilmiyor ve bu yüzden bu Galeri özelliğini alacak telefonların yalnızca Galaxy S21 ve S22 olup olmayacağını görmek için önümüzdeki ayı beklememiz gerekiyor.Daha evvelki bir söylentinde, Samsung’un İmaj Kırpma özelliğini bir Galeri güncellemesi aracılığıyla, Galaxy S20 ve Note 20 serilerinin yanı sıra Galaxy Z Fold 2 ve üstü ve Galaxy Z Flip katlanabilir telefonlar da dahil olmak üzere One UI 5.1 çalıştıran çeşitli Galaxy telefonlara sunmayı planladığı sav ediliyordu.

Güçlendirilmiş bir otomatik ekran alıntısı aracı olarak tanımlanabilecek Görüntü Kırpma yeni bir etkileyici Galeri özelliği. Bu özellik ile, fotoğraftaki bir objeyi kırpmak için yalnızca üzerine dokunmanız ve bir mühlet beklemeniz kâfi oluyor. Kırpılan obje çabucak kopyalanmaya yahut paylaşılmaya hazır hale geliyor ve başka bir fotoğrafa yahut çıkartmaya dönüştürülebiliyor. Bu özellik Galaxy S23 serisinin tamamında çalışıyor ve bir S Pen kullanılmasını gerektirmiyor.

Bu ortada, misal bir özelliği iPhone kullanıcılarının bir müddettir kullanabildiğini hatırlatmakta da fayda var.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.