Genel

Google, Android oyunlarını Windows’a getiriyor!

Android oyunları emülatörler aracılığıyla PC’de oynanabilirken, artık yeni bir gelişme yaşandı. Buna nazaran Google, Andorid oyunlarını Windows’a getirecek.

Bugün Windows’un en son sürümünün mahallî Android uygulamaları takviyesi içerdiği duyuruldu. Artık, Google, Windows için kimi Android oyunları yayınladı. Arama Motoru devi birinci olarak Aralık 2021’de Android oyunlarını Windows’a getireceğini açıklamıştı. Şirket, bu oyunları Windows 11’in Android uygulama katmanını kullanacak olan Play Oyunlar uygulaması aracılığıyla taşıyacak. Bir rapora nazaran, şu anda sadece çok sonlu bir beta sürümünde olmasına karşın, bu özellik nihayet kullanıma sunuluyor.

Google, Android oyunlarını Windows’a getiriyor!

Google, “Mobile Legends: Bang Bang, Summoners War, State of Survival: The Joker Collaboration ve Three Kingdoms Tactics dahil olmak üzere dünyanın en tanınan taşınabilir oyunlarından kimilerinin piyasaya sürüleceğini duyurmaktan heyecan duyduğunu” belirtti. Ayrıyeten, kullanıcıların muvaffakiyetlerin yanı sıra ilerlemelerini PC, akıllı telefonlar ve Chrome OS üzere tüm aygıtlarınız ortasında senkronize edebileceği Play Oyunlar bulutunu kullanacak. Ne yazık ki, olağan uygulamalar şu anda beta sürümünde mevcut değil, lakin kullanıcılar bunları Amazon App Store’dan yahut yandan yükleme yoluyla indirebilir. Şirket, bir beta kaydı ve bir geliştirici sitesi bile başlattı. İlgilenenler için, sisteminiz için asgarî ihtiyaçlar şunlardır:
Windows 10 (v2004)
Oyun sınıfı GPU
8 CPU çekirdeği
8 GB RAM
20 GB kullanılabilir depolama alanı
Windows yönetici hesabı
Donanım sanallaştırması açık olmalı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.