Genel

Google, Geleceğin Tabletlerde Olduğunu Söylüyor

Birinci akıllı tabletler piyasaya çıktığında herkes bunun saçma bir fikir olduğunu düşünmüştü. Koskocaman bir akıllı telefonu kim ne yapsın ki? Doğal bu sırada 2010 yılında iPad’i piyasaya süren Apple ‘motamot o denli kardeşim benim’ deyip gülüyordu. Günümüzde de tabletlerin ne kadar tanınan ve fonksiyonel olduğunu hepimiz görüyoruz.

İşin garibi, Google bunu ‘biraz’ geç fark etmiş. Alışılmış daha evvel piyasaya Google tabletler çıktı ve günümüze kadar birçok üçüncü parti Android akıllı tabletler de piyasaya sürüldü. Lakin Google’ın son piyasaya çıkan tableti Pixel C idi. Görünüşe nazaran Google, tekrar tabletlere yönelmeyi planlıyor.

“Bilgi sürecin geleceğinin daha güçlü ve fonksiyonel tabletlerde olduğuna inanıyoruz”

Google’da ortaya çıkan yeni bir iş ilanına nazaran şirket, tablet piyasasına yine girmek istiyor. İlan açılan durum Senior Engineering Manager, Android Tablet App Experience (Kıdemli Mühendislik Yöneticisii, Android Tablet Uygulama Deneyimi).Google’ın açıklaması ise şöyle:

“Bilgi sürecin geleceğinin daha güçlü ve fonksiyonel tabletlerde olduğuna inanıyoruz. Üretken ve yaratıcı olmanın yeni ve daha güzel yollarını ortaya çıkaran platformlarımızda ve deneyimlerimizde kesintisiz takviye başlatarak bilgi sürecin ve bilgi girişinin gelecek safhasının insanlara ulaşması için çalışıyoruz.”

Natürel bu iş ilanları kesin olarak yeni bir Google tablet geliyor manasını içermiyor fakat Google’ın en azından üçüncü parti firmalarla çalışarak piyasaya daha çok Android tablet sürmek istediği aşikâr. Android tabletlerin başarılı olması için üçüncü parti firmaların Google’ın dayanağına muhtaçlığı var ve Google bunun farkına daha yeni varmış.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.