Genel

Google, yapay zeka yarışında geri kalmamak için elinden geleni yapıyor

Google, Yapay Zeka yarışının ısındığı bir periyotta baskı hissediyor üzere görünüyor ve şirket şu anda yeni bir yapay zeka takviyeli arama motori üzerinde çalışıyor. En son raporlara nazaran, Mountain View merkezli teknoloji devi, mevcut arama platformunu güncelleyen ve yeni teknoloji ile donatan bir proje olan “Magi” üzerinde çalışıyor. Şirketin iç dokümanları, yaklaşık 160 çalışanın şu anda Magi projesinde yer aldığını gösteriyor.

Yeni özellikler, dizayncılar, mühendisler ve yöneticiler tarafından sprint odalarında oluşturuluyor, test ediliyor ve geliştiriliyor. Değişikliklerden sonra, arama motoru, şirketin mevcut hizmetinden daha şahsileştirilmiş bir tecrübe sunacak.

Google, yapay zeka yarışında geri kalmamak için elinden geleni yapıyor

Google, Magi’yi önümüzdeki ay duyurmayı planlıyor ve sonbaharda ek özellikleri tanıtması bekleniyor. Şayet öyleyse, şirketin bu detayları yaklaşan Google I/O etkinliğinde paylaşmasını bekliyoruz. Rapora nazaran, Magi, yıl sonuna kadar ABD’deki bir milyon kullanıcıya sunulacak ve akabinde 30 milyon kullanıcıya genişletilecek.

Bu gelişme, Samsung’un aygıtlarında varsayılan arama motori olarak Google yerine Microsoft Bing’i tercih etmeyi düşündüğü bir periyoda denk geliyor. Bu durum, Google’ın Samsung ile 3 milyar dolarlık bir mukavelesini ve emsal bir halde Apple ile 20 milyar dolarlık bir mukavelesini yenileme konusunda tehdit oluşturuyor.

Microsoft Bing, son vakitlerde sıklıkla haberlerde yer alıyor, zira Redmond merkezli teknoloji devi, pazardaki tekliflerini geliştirmek için bilhassa OpenAI tarafından geliştirilen yapay zeka teknolojilerine daha fazla güveniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.