Genel

HONOR MagicBook 16 Türkiye’ye Geliyor: İşte Özellikleri

Çinli teknoloji şirketi HONOR, geçtiğimiz yılın sonlarında duyurduğu yeni dizüstü bilgisayarı MagicBook 16‘yı Türkiye’ye getireceğini açıkladı. Sahip olduğu özelliklerle tüketicilerin ilgisini çekmesi olası olan dizüstü bilgisayar, şubat ayı içerisinde piyasaya sürülecek. Pekala HONOR’un yeni dizüstü bilgisayarı, tüketicilere neler vadediyor?

HONOR MagicBook 16, 16,1 inç büyüklüğünde IPS ekranla geliyor. Sırf 5,1 mm’lik çerçevelere sahip ekran, yüzde 87,3 ekran/gövde oranı, 170 derece de görüş açısı sunuyor. sRGB renk uzayının yüzde 100’ünü kapsayan ekran, TÜV Düşük Mavi Işık Sertifikası’na da sahip. Böylece bu dizüstü bilgisayar saatlerce kullanılsa bile göz yormayacak.

Karşınızda HONOR MagicBook 16

HONOR’un önümüzdeki günlerde Türkiye’ye gelecek dizüstü bilgisayarı, AMD’nin Ryzen 5600H işlemcisinden güç alan dizüstü bilgisayar, çift antenli Wi-Fi 6 ve Bluetooth 5.1 üzere yeni kuşak temas özellikleri sunuyor. 512 GB depolama alanı 16 RAM konfigürasyonu ile gelen HONOR MagicBook 16, “Fn+P” kombinasyonu ile performans moduna geçiyor. Bu mod, dizüstü bilgisayarın genel performansını yüzde 43 artırıyor. Dizüstü bilgisayardaki AMD işlemcinin 4,2 GHz’ye kadar çıkabildiğini de not olarak hatırlatalım.

HONOR MagicBook 16, 56 Wh kapasiteli bir bataryaya sahip. Bu batarya, dizüstü bilgisayarın 8 saat kesintisiz çalışmasını sağlıyor. Eser kutusundan çıkan 65 watt süratli şarj aygıtı ise yarım saatte yüzde 50, 1,5 saatte yüzde 100 şarj imkanı sağlıyor. Son olarak, bu dizüstü bilgisayarda parmak izi okuma sensörü, arttan aydınlatmalı klavye ve alüminyum metal gövde üzere özelliklere sahip olduğunu, MagicBook 16’nın sırf 1,84 kg yükünde olduğunu belirtelim.

Dizüstü bilgisayarın Türkiye fiyatının ne olacağı şimdilik bilinmiyor.

HONOR MagicBook 16 teknik özellikleri:

  • Ekran: 16,1 inç büyüklüğünde IPS
  • İşlemci: AMD Ryzen 5600H
  • RAM: 16 GB
  • Depolama: 512 GB
  • İşletim Sistemi: Windows 11
  • Batarya: 56 Wh
  • Yük: 1,84 kg
  • Temas: Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.