Genel

Microsoft, kasasını doldurmaya devam ediyor

Microsoft, 31 Aralık 2021’de sona eren çeyreğe dair mali raporlarını paylaştı. Şirket, geçtiğimiz yılın son çeyreğinde bir evvelki yıla nazaran %21 artışla 18,8 milyar dolar net gelir kaydetti.Yıldan yıla en çok artış ise Akıllı Bulut ile Üretkenlik ve İş kümesi gelirlerinde görüldü.

‘Pandemi koşullarına ahenk sağlanabildi’

Teknoloji devi Microsoft, 2021’in son çeyreğinde yıldan yıla %20 artışla 51,7 milyar dolar gelir sağladığını bildirdi. Genel olarak bakıldığında yıllık LinkedIn gelirinde %37, Akıllı Bulut gelirinde %26, Windows OEM gelirinde %25, Xbox içerik ve hizmet gelirinde %10 ve Surface gelirinde %8 artış yaşandı.

56,4 milyona ulaştığı belirtilen Microsoft 365 Tüketici aboneleri sayesinde Office Tüketici eserleri ve bulut hizmetleri geliri %15 artış oldu. Office 365 Ticari gelir büyümesindeki artış ise %19 olarak kaydedildi.

2021 yılının son çeyreğinde başarılı bir grafik ortaya koyan Microsoft‘un lideri Satya Nadella pandemi kaidelerine uyarlanabilirlik açısından nispeten öteki dallara nazaran daha rahat olduklarını belirtirken: “Dijital teknoloji, kısıtlamaların üstesinden gelmek ve günlük işleri ve ömrü yine tasarlamak için dünyanın buyruğunda olan en kolay şekillendirilebilir kaynaktır.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.