Genel

iOS 15.4 beta 2 yayınlandı! İşte beklenen yenilikler

Salı günü Apple, iOS 15.4 ikinci beta sürümünü geliştiricilere yayınladı. Böylelikle şirketin taşınabilir işletim sistemine daha da fazla özellik ve değişiklik geldi. iOS 15.4, iPhone ve iPad için çok çeşitli yeni özellikler içeriyor. İPhone kullanıcıları için birinci defa maske takarken Face ID takviyesi varken, iPad kullanıcıları artık merakla beklenen Kozmik Denetim özelliğini etkinleştirilebilir. Ayrıyeten ortalarından seçim yapabileceğiniz 30’dan fazla yeni emoji, iCloud Anahtar Zinciri’ndeki değişiklikler ve daha fazlası var.

iOS 15.4 beta 2’deki yenilikler neler?

Apple’ın iPhone’u temassız bir ödeme sistemine dönüştürecek bir özellik üzerinde çalışacağı tarafındaki söylentilerin akabinde şirket, bugün “iPhone’da Dokun ve Öde” duyurusu ile bunu doğruladı.

Tap to Hisse ile kullanıcılar, sadece iPhone’larını temassız kart okuyucu olarak kullanarak diğerlerinden kredi ve banka kartı ödemeleri alabilecekler. iOS 15.4’ün en büyük yeni özelliklerinden biri, daha evvel sırf Apple Watch kullanıcısıysanız mümkün olan bir maske takarken Face ID’yi kurma ve kullanma yeteneğidir. Maske takarken yeni yüz tanıma seçeneği, göz bölgesinin kesin detaylarına dayandığından, iOS 15.4 beta 2, kullanıcıların telefonun kilidini açmak için gözlerini nasıl konumlandıracaklarını daha net hale getiriyor. Kimi durumlarda, kullanıcılar Kilit ekranında “Kilidi açmak için aşağıya bak” iletisini görecek. iOS 15.4 beta ile Apple, oteller yahut yurtlar üzere ek oturum açma adımları gerektiren Captive Wi-Fi ağları için dayanak de sağladı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.