Genel

iPhone’unu kaybeden herkes, soluğu bu adamın meskeninin kapısında alıyor

ABD’de yaşayan ve iPhone’unu kaybeden çok sayıda kişiyi bir anda kapısında gören adamın başına gelenleri tek sözle “sıra dışı” olarak nitelendirmemiz muhtemelen yanlış olmayacaktır.

Houston bölgesinde iPhone’unuzu kaybederseniz, geri almayı umarak Scott Schuster‘in konutuna gitmeyin… Kentin Richmond banliyösünde yaşayan Schuster, kapısına gelen herkese telefonun kendisinde olmadığını söylemekten yorulmuş durumda. Pekala fakat her iPhone kaybedenin onun kapısında ne işi var? Birçok rapora nazaran bu durum Apple Maps’in yıllardır çok sayıda yabancıyı kapısına yönlendirmesine neden olan bir teknik sıkıntıdan kaynaklanıyor.

“Bul” telefon takip uygulaması ve Apple Maps, küçük bir teknik aksaklık sebebiyle Schuster için büyük meseleler yaratmış. Schuster, “Zor bir gece geçirmiş, telefonunu kaybetmiş ve çalındığını düşünen pek çok insan var,” derken, birinin konutuna telefonunun benim tarafımdan çalındığını düşünerek bir gün silahla gelmesinden kaygı duyduğunu söylüyor.

Neyse ki şimdiye kadar bu türlü bir şey olmamış. Lakin tekrar de Schuster’ın kamera manzaraları, meskeninin önünde aygıtlarını soran çok sayıda hudutlu yabancıyı kaydetmiş durumda.

Apple, bahisle ilgili şimdilik bir açıklama yapmış değil. Fakat Teksaslı teknoloji uzmanının, adresinin neden “kayıp akıllı telefon merkezi” olarak göründüğüne dair kendi teorisi var. Konutu, birinci yapıldığında mahallesi için örnek bir evmiş. Sonuç olarak, Apple Haritalar mahalledeki her meskeni tek bir paylaşılan adrese atamış üzere görünüyor. Yani Schuster’in meskenine… Bir telefon, banliyö bölgesinin genişliği içinde nerede olursa olsun, Apple’ın uygulamaları bir ortaya gelerek onun konutunda olduğunu gösteriyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.