Genel

Metaverse’e Canlı Konserler Geliyor

Metaverse kavramı süratle popülerleşirken, birçok insan da daha şimdiden ‘internetin geleceği’ olarak tanımlanan bu sanal evrenlerde yerini almaya başladı bile. Teknoloji devleri de tıpkı halde bahis hakkındaki yatırımlarını süratle artırıyor ve her gün yeni metaverse planlarını tüm dünya ile paylaşıyor.

Metaverse evrenlerinde gerçek hayatta gerçekleştirilen birçok aktivitenin yer alması, insanların buralarda vakit geçirebilmesi planlanıyor. Bunlardan biri de hepimizin severek gittiği konserler. Artık de dünyanın en tanınan metaverse platformlarından The Sandbox ve dev müzik şirketi Warner Music Group’tan bu hususta atak geldi.

Metaverse’te canlı konserler

TechSpot’un haberine nazaran ABD merkezli dev global müzik şirketi Warner Music Group, tanınan metaverse platformu The Sandbox ile iştirak kurdu ve sanal evrenlerde gerçekleştirilecek olan canlı konserler için birinci adımını attı. Bu muahedenin The Sandbox’ın şu ana kadarki en büyük müzik mutabakatı olduğu, Warner Music Group için de birinci metaverse adımı olduğu da gelen haberler ortasında yer aldı.

Warner Music Group, bu iştirakle müzikal aktiflikleri sanal ortamlara taşımayı planlıyor ve hayranların metaverse aracılığıyla sevdikleri sanatkarlara istedikleri yerden ulaşabilmesini sağlamayı amaçlıyor. Ayrıyeten, Warner Music Group bünyesinde Bruno Mars ve Ed Sheeran üzere dünyaca ünlü sanatkarların yer aldığı dev plak şirketlerinin bulunduğu; bu yüzden de The Sandbox’ın epeyce büyük müzikal etkinliklere yer verebileceği belirtiliyor.

İki şirketten yetkililer de yaptıkları açıklamalarda paydaşlığın metaverse’ün gelişimi için büyük bir adım olduğunu; hayranların sevdiği sanatkarlar ile daha yakından ilişki kurarak toplumsal bir müzik tecrübesi yaşayabileceğini belirtti. Ayrıyeten bu iştiraki kutlamak için The Sandbox’un önümüzdeki mart ayında sanal arazi satışları gerçekleştireceği; bu toprakların de platformda Warner Music Group için ayrılan alanın bitişiğinde olacağı tabir edildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.