Genel

Microsoft, Call of Duty ve Diablo geliştiricisi Activision Blizzard’ı satın alıyor

Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan ve oyun dünyasında da bu büyüklüğünü göstermek isteyen Microsoft, geçtiğimiz saatlerde inanılması güç bir mutabakata imza attı.

Microsoft, Activision Blizzard’ı Satın Alıyor

Geçtiğimiz saatlerde yapılan duyuruya nazaran Microsoft; Diablo, Call of Duty ve Overwatch üzere oyunların geliştiricisi olan Activision Blizzard’ı satın alıyor. Satın alma için açıklanan fiyat ise ekstra şaşırtan diyebiliriz. Microsoft’un ödeyeceği fiyat 68.7 milyar dolar. 

Microsoft’un Bethesda’yı 7.5 milyar dolara satın aldığını hatırlatalım. Yani şu ana kadarki en büyük mutabakatlardan birisi. Oyun dünyası için ise en büyük diyebiliriz. Lakin taraflar anlaşmış olsa da bu durum ilerleyen süreçte mahkemelerden geri dönebilir. Antitröst Yasası sebebiyle muahede iptal edilebilir. Lakin şu an bunları düşünmek için erken.

Bu mutabakatın sonucunda, şu anda net olarak açıklanmasa da Activision Blizzard oyunları büyük bir ihtimalle Xbox Game Pass’e de gelecek. Call of Duty üzere her yıl rekorlar kıran bir serinin yeni oyununun birinci günden Game Pass’e eklenmesi sahiden farklı olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.