Genel

Microsoft’un Activision Blizzard satın alımı incelemeye alındı

Bildiğiniz üzere geçtiğimiz ay sürpriz bir halde Microsoft, Activision Blizzard’ı 68.7 milyar dolara satın alacağını açıkladı. Bu satın alım çok büyük bir satın alım olduğu için de olağan olarak bir inceleme yapılması bekleniyordu. Geçtiğimiz saatlerde incelemenin haberi geldi.

Microsoft –  Activision Blizzard Satın Alımına İnceleme

Geçtiğimiz saatlerde Bloomberg’in aktardığı bilgilere nazaran bu mutabakat Federal Ticaret Komitesi tarafından incelemeye alınacak. Birinci raporlara göre Federal Ticaret Komitesi, Microsoft’un bu satın alım ile büyük oyunların öteki platformlardaki erişimine kısıtlama getirirse, öbür şirketlere nasıl ziyanlar verebileceğini inceleyecek.

Bildiğiniz üzere Activision Blizzard’ın sahibi olduğu oyunlar dünyanın en tanınan oyunları ortasında ve yüksek sayıda oyuncuya sahipler. Microsoft bu satın alımı Haziran 2023’e kadar bitirmek istiyor fakat bu durum pek de kolay bir biçimde olacak üzere durmuyor. Bloomberg’in belirttiğine göre Federal Ticaret Kurulu’nun yeni lideri Lina Khan, bunun üzere büyük satın alımlara ve mutabakatlara daha agresif yaklaşacakları konusunda kelam vermişti.

Hatırlayacağını üzere geçtiğimiz dönemde Federal Ticaret Kurulu, NVIDIA’nın 40 milyar dolarlık ARM satın alımını engellemek için dava açmıştı. Hatta son söylentiler Nvidia’nın mutabakattan çekileceği istikametinde. 

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Oyunlar Haberleri
  • Microsoft’un Activision Blizzard satın alımı incelemeye alındı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.