Genel

Microsoft’un Windows 11 için tasarladığı yeni Vazife Yöneticisi ortaya çıktı

Microsoft, Windows 11‘deki Vazife Yöneticisi’ni güncellemeye hazırlanıyor. İşletim sisteminin geri kalanı üzere, Vazife Yöneticisi de Microsoft’un Fluent Design lisanına uygun yeni bir dizayna sahip olacak.

Microsoft, yeni tasarımı Windows 11’in en son sürümlerinin derinlerine gizlemiş üzere görünüyor. Fakat daha evvel bir telefonda Windows 11 çalıştıran mühendislik öğrencisi Gustave Mons, yeni Vazife Yöneticisi’ni keşfetti ve başka kullanıcılarla paylaştı. Windows 11’in en son önizleme sürümleri yeni Misyon Yöneticisi’ni içeriyor, lakin Microsoft bu gelişmeyi şimdi resmi olarak açıklamadı.

Sekmeler yerine, kenar çubuğu geldi

Mevcut Vazife Yöneticisindeki sekmeler, uygulamanın farklı kısımları ortasında geçiş yapmanızı sağlayan bir kenar çubuğuyla değiştirildi. Pencerenin ise Windows 11’in genel görünümüne uygun halde yarı saydam olduğu dikkat çekiyor. Vazife Yöneticisi, Windows’un birinci olarak Windows NT 4.0′da görünen büyük ve eski bir kesimi. Windows 8‘deki son büyük güncellemeden bu yana yaklaşık 10 yıldır büyük bir değişiklik görmedi.

Microsoft, Windows’un yeni olmayan kısımlarının birçoklarını kademeli olarak yine tasarlıyor. Yeni Media Player uygulaması şu anda test etabında ve Windows 11 ayrıyeten karanlık mod takviyesiyle tekrar tasarlanmış bir Not Defteri uygulamasına da sahip.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.