Genel

Motorola’dan 200 MP kamera, 144W şarj özellikli amiral gemisi geliyor!

Yeni bir sızıntı, “Frontier” kod isimli gizemli bir Motorola amiral gemisini ayrıntılandırıyor. Bu aygıt yakın vakitte duyurulan Edge X30’un çabucak akabinde gelecek üzere görünüyor. Aygıtın argüman edilen kimi özellikleri ise epey etkileyici. Örneğin; 200 MP kamera, Snapdragon Gen 8 ve 144W süratli şarj üzere özellikler.

Motorola’dan 200 MP kamera, 144W şarj özellikli amiral gemisi geliyor!

Akıllı telefon pazarında rekabet her geçen gün daha da kızışıyor. Batarya kapasiteleri artarken, süratli şarj mühletleri kısalıyor. Kamera çözünürlükleri, adeta klasik fotoğraf makinalarını çağın gerisinde bırakırcasına artıyor. Elbette sayıların yüksek olması, her vakit daha uygun oldukları manasına gelmiyor. Bu manada aygıtların performanslarına büyük ölçüde tesir eden yazılımlar da büyük kıymet taşıyor. Lakin sayılar yüksek olduğunda elbette heyecan veriyor. Örneğin 200 MP çözünürlükte bir kameradan bahsederken.

Son olarak ünlü haberci olan Ice Universe tarafından paylaşılan bir tez, Lenovo’nun sahibi olduğu Motorola‘nın epey yüksek özellikler barındıran bir telefon üzerinde çalıştığını ortaya koydu. Bu özelliklere bakacak olursak; 6.67 inçlik kavisli, FHD+, 144Hz OLED ekran bulunduran aygıt, Snapdragon 8 yonga setine sahip olacak. Bu çipin 8GB RAM ve 128GB depolama yahut 12GB RAM ve 256GB depolama ile eşleştirileceği belirtiliyor. Ayrıyeten Type-C irtibat noktası üzerinden 144W‘a kadar olması beklenen bu telefonun kablosuz olarak 50W’ın üzerinde şarj olacağının beklendiği söz ediliyor.

Farklı bir argüman ise, 200MP kameranın evvel Motorola marka bir telefon modelinde kulanılacak. Akabinde Xiaomi tarafından gelecek yılın ikinci yarısında benimsenecek ve 2023 yılına kadar ise Samsung telefonlarda 200MP kamera kullanılmaya başlanacak.

Sizler 200 MP çözünürlüğe sahip kameralar için ne düşünüyorsunuz? Bir telefonda 200 MP çözünürlükte kamera sizin için ne derece değerli? Fikirlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.