Genel

NFT’leri Profil Fotoğrafı Yapan Twitter Özelliği Yayınlandı

Twitter, geçtiğimiz yıl yaptığı bir açıklamada platforma eklenecek yeni bir özellikten bahsetmişti. Bu özellik, NFT satın alan kullanıcıların profilini özel bir hale getiriyor, satın alınan NFT’nin bir altıgenin içerisinde profil fotoğrafı olarak kullanılmasını sağlıyordu. Bu özellik artık, uygulamanın iOS sürümü için yayınlandı. Lakin sadece, Twitter’ın fiyatlı abonelik sistemi olan Twitter Blue kullanıcıları bu özellikten faydalanabilecek. Android ve web sürüm kullanıcıları içinse çalışmalar devam ediyor.

Twitter tarafından yapılan açıklamalara nazaran Twitter Blue aboneleri, bu özellikten faydalanabilmek için NFT dayanağı sunan bir cüzdanı hesaplarıyla bağlayacaklar. Kullanıcı, bu süreçten sonra sahip olduğu NFT’yi ya da NFT’lerden bir adedini profiline ekleyecek. Altıgen formunda gösterilecek profil fotoğrafı, o kullanıcının başkalarından ayrılmasını sağlayacak.

NFT profil fotoğrafları işte bu türlü görünecek

Twitter’ın desteklediği cüzdanlara baktığımızda, dünyadaki en tanınan kripto para cüzdanlarından kimilerinin kullanılabilir olduğunu görüyoruz. Bu bağlamda, sahip olduğu bir NFT’yi Twitter profil fotoğrafı yapmak isteyen kullanıcı; Argent, Coinbase Wallet, Ledger Live, MetaMask, Rainbow ya da Trust Wallet isimli cüzdanları hesabına bağlayabilecek.

Twitter Blue isimli yepyeni hesaba eklenmiş olan NFT formundaki profil fotoğrafına tıkladığımızda, bu NFT ile ilgili tüm ayrıntıları görüntüleyebiliyoruz. Bu bağlamda; NFT’yi üreten hesaba dair bilgiler, NFT’nin sahip olduğu hesap, cüzdan bilgileri ve hatta NFT’nin geçmişteki satışları da bu sayfada görüntülenebiliyor.

Twitter Blue, şu an için Türkiye’de kullanılamıyor. Lakin Türkiye’ye gelmesi bekleniyor. Şayet olağan Twitter ile Twitter Blue ortasında ne üzere farklar olduğunu merak ediyorsanız, buradaki içeriğimize göz atmanızı tavsiye ederiz. Hizmetin Türkiye fiyatının 30,99 TL olacağını belirtelim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.