Genel

YouTube’da Görüntü Yüklenmiyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Hoş bir gün, çalışmaya orta verdiniz, yemeğiniz hazır. Bahtınıza yemek yerken izleyecek hoş bir görüntü da buldunuz lakin bir türlü YouTube’da görüntü yüklenmiyor. YouTube’da görüntü yüklenmiyor sorunu pek çok kullanıcının yaygın olarak karşılaştığı bir durumdur. Bazen bu meseleye YouTube sunucuları neden olurken bazen kullanıcı kaynaklı meseleler da bu çeşit bir yükleme meselesine neden olabilir.

Pekala, YouTube’da görüntü yüklenmiyor sorunu nasıl çözülür? Sık sık karşılaşılan bir durum olduğu için bu sorunun tahlilinde uygulayabileceğiniz pek çok farklı prosedür bulunuyor. Fakat YouTube’da görüntü yüklenmiyor probleminin nedeni platform kaynaklı bir sunucu sorunuysa ya da direkt olarak internet kaynaklı bir durumsa çözülmeyebilir. Yeniden de bu kolay tahlil usullerini denemekten ziyan gelmez.

YouTube’da görüntü yüklenmiyor sorunu nasıl çözülür?

  • Sistem #1: İnternet ilişkinizi denetim edin.
  • Sistem #2: YouTube taşınabilir uygulamasının yeni olduğundan emin olun.
  • Sistem #3: İnternet tarayıcınızın önbelleğini temizleyin.
  • Metot #4: VPN kullanın / devre dışı bırakın.
  • Sistem #5: YouTube görüntüsünün çözünürlük kalitesini düşürün.
  • Formül #6: Tarayıcı uzantılarını devre dışı bırakın.
  • Usul #7: Farklı bir irtibat deneyin.

Usul #1: İnternet ilişkinizi denetim edin:

Hangi aygıttan YouTube’a bağlanmaya çalışırsanız çalışın gerekli olan şey internet ilişkisidir. Şayet internet temasınız yoksa görüntü yüklenmez, hatta platform açılmaz. İnternet irtibatınız gereğince güçlü değilse YouTube’da görüntü yüklenmiyor sorunu ile müsabakanız işten bile değil.

İnternet ilişkinizde bir sorun görüyorsanız modemi kapatın ve birkaç dakika kapalı bırakın. Bu sırada modem ısındıysa soğuyacaktır. Modemi tekrar açtığınız vakit önbelleği temizlenecek ve internet temas sıkıntısına neden olacak küçük yanlışlar düzeltilecektir. İnternet kontağınız gelince YouTube’da görüntü yüklenmiyor sorunu da çözülmüş olur.

Usul #2: YouTube taşınabilir uygulamasının aktüel olduğundan emin olun:

Şayet taşınabilir ya da masaüstü internet tarayıcınızdan değil de akıllı telefon ya da tabletinizdeki YouTube taşınabilir uygulamasında YouTube’da görüntü yüklenmiyor sorunu yaşıyorsanız uygulamanın yeni olduğundan emin olmalısınız. Tıpkı halde taşınabilir aygıtınızın işletim sisteminin aktüel olmaması da misal sıkıntılar doğurabilir.

Google Play Store ya da App Store üzerinden sık sık taşınabilir uygulamalarınızın güncelleme alıp almadığını denetim etmelisiniz. Ayarlar sayfası üzerinden güncellemelerin otomatik olarak gerçekleştirilmesinin talimatını vermeniz de mümkün. Şimdiki olmayan işletim sistemi ve uygulamalar pek çok farklı sorunun temel nedenidir.

Formül #3: İnternet tarayıcınızın önbelleğini temizleyin:

YouTube’da görüntü yüklenmiyor sorunu ile taşınabilir ya da masaüstü internet tarayıcınızda karşılaşıyorsanız yapmanız gereken, internet tarayıcınızın önbelleğini temizlemektir. Her tarayıcı için farklı adımlardan oluşan bu süreç sayesinde tarayıcının yükü azalır ve YouTube’da görüntü yüklenmiyor sorunu üzere durumlarda ortadan kalkar.

İnternet tarayıcınızın önbelleğini temizlediğiniz vakit yani geçmişini sildiğiniz vakit pek çok kayıtlı veriniz de silinecektir. Bu nedenle şifre ve kullanıcı ismi üzere birtakım kıymetli bilgilerinizi yedeklediğinizden emin olun ya da temizleme süreci sırasında gelişmiş ayarlar üzerinden bu bilgilerinizin silinmemesini seçin.

Metot #4: VPN kullanın / devre dışı bırakın:

YouTube’da görüntü yüklenmiyor meselesine VPN kullanmak da, kullanmamak da neden olabilir. Şayet VPN kullanıyorken YouTube’da görüntü yüklenmiyor sorunu ile karşılaştıysanız devre dışı bırakın ve tekrar deneyin. Şayet VPN kullanmıyorken YouTube’da görüntü yüklenmiyor sorunu ile karşılaştıysanız sağlam bir VPN hizmeti kullanarak tekrar deneyin. Kesinlikle sorun çözülecektir.

VPN pek çok durumda kullanıcılarına inançlı bir internet ilişkisi sunar. Lakin YouTube ve gibisi birtakım platformlar VPN kullanımı sırasında sorun yaratabiliyor. Tıpkı formda VPN kullanılmadığı vakit da mahallî sunucu kaynaklı sıkıntılar olabiliyor. Bu nedenle birkaç deneme yapmak en düzgünü.

Formül #5: YouTube görüntüsünün çözünürlük kalitesini düşürün:

YouTube görüntü yayınlama konusunda kendini oldukça geliştirdiği için 4K çözünürlük kalitesinde görüntü bulmak bile mümkün. Bu kadar yüksek çözünürlüklü görüntü izlenebiliyor olması, internet gücümüzün buna yeteceği manasına gelmiyor. İzlemek istediğiniz YouTube görüntüsünün çözünürlük kalitesini 480p’ye kadar düşürün. SD olarak bile çalışmıyorsa başka tahlil formüllerini uygulayın.

Usul #6: Tarayıcı uzantılarını devre dışı bırakın:

Google Chrome başta olmak üzere pek çok internet tarayıcısı özel hizmetler için uzantılara sahiptir. Fakat bu uzantılar YouTube’da görüntü yüklenmiyor sorunu üzere durumlara neden olabilir. Bu sorunun tahlili için tarayıcı uzantılarını, bilhassa YouTube ile ilgili olanları, devre dışı bırakın ve internet tarayıcınızı yine başlatarak tekrar deneyin.

İnternet tarayıcınızın uzantıları direkt olarak tarayıcı üzerinden yaptığınız süreçlere erişebildiği ve bu süreçler üzerinden hizmet verdikleri için hem son derece kullanışlı hem de sıkıntılara açıktırlar. Bu nedenle hangi uzantıları kullandığınızdan emin olmalı ve kuşkulu durumlarda bu uzantıları kaldırmalısınız.

Usul #7: Farklı bir irtibat deneyin:

Sadece taşınabilir ve masaüstü internet tarayıcılarında çalışsa bile epeyce tesirli olan bir öbür tahlil formülü de YouTube Kanada sunucularına bağlanmaktır. www.youtube.com adresi yerine ca.youtube.com adresine gidin. Bildiğimiz YouTube tekrar açılacak fakat tek farkla, platforma Kanada sunucuları üzerinden bağlanmış olacaksınız. Bu usul, YouTube sunucularında yaşanan meselelere karşı en tesirli tahlildir.

Bütün keyfinizi bozan YouTube’da görüntü yüklenmiyor sorunu nasıl çözülür sorusunu yanıtladık ve bu sorunun tahlili için uygulayabileceğiniz alternatif metotlardan bahsettik. Anlattığımız tahlil metotlarından biri kesinlikle sıkıntınızı ortadan kaldıracaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.