Genel

Spider-Man: No Way Home Torrent’inde Virüs Bulundu

Spider-Man: No Way Home, Omicron varyantının süratle yayılmasına karşın devasa gişe başarısı elde etti. Son vakitlerin senaryosu en çok merak edilen sineması olan Spider-Man: No Way Home, 18 yıl sonra serisine eklenen dördüncü sinema olan The Matrix Resurrections’ı bile rahatlıkla geride bıraktı.

Lakin gerek maddi, gerek pandemiye bağlı sebeplerle sineması görmek isteyen herkes sinemaya gidemedi. “Gerçekten 3 tane Peter var mı” merakıyla yanıp tutuşan beşerler, devayı sineması yasa dışı yollarla indirmekte buldu. Fakat bir siber güvenlik şirketinin açıklamasına nazaran bu seçimdeki tek sorun etik alanında değil.

CPU’ları sömüren bir virüs

Siber güvenlik şirketi ReasonLabs, internette yaygın olarak indirilen Spider-Man: No Way Home torrent’iyle ilgili ikazda bulundu. Bu ikaza nazaran torrent evrakında indirene baş ağrısı olabilecek bir ziyanlı yazılım bulunuyor. Bu yazılım sayesinde siber korsanlar, enfekte ettiği bilgisayarları bir kripto paranın madenciliği için kullanıyor.

Virüs sayesinde bilgisayarı Monero madenciliği yapmak için kullanan hatalılar, bunu hiç göze batmadan yapabiliyor. Windows Defender’a dışlama komutları ekleyerek bilgisayarın güvenlik yazılımından kolay kolay kaçan ziyanlı yazılım, bilgisayarın işlemcisinin çok büyük bir kısmını meşgul ediyor. Performansın düşmesinin yanı sıra, tam güçle çalışan bilgisayarın harcadığı güç elektrik faturalarına da yansıyor. Sonuç olarak, Spider-Man: No Way Home’u torrent yoluyla indirmeye kalkmayın. Elektrik faturanıza bu virüs nedeniyle yansıyacak fiyat artışı, sinema biletinden daha değerliye gelebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.