Genel

Türkiye’de birinci Kere NFT Dersi Verilecek

NFT’ler, yaşadığımız dijital dünyada (şimdilik) sanal varlıkların ulaşabildiği en uç nokta olarak nitelendirebilir. Türkçeye ‘değişimi mümkün olmayan para’ olarak çevrilebilen NFT’ler, bilhassa son aylarda sanat yapıtlarından oyunlara kadar her alanda karşımıza çıkıyor.

Dijital ortamdaki her türlü bilgi, NFT olabilir. Sanal varlıkların, kimliklerin de ötesindeki bu bilgiler kainatı adeta geleceğin öyküsünü yazıyor. Tam da bu sebeple epeyce değerli. Bir küme akademisyen, bu alandaki bilgi eksiklikleri tamamlamayı hedeflemiş olacak ki “NFT’ye Giriş” dersi, Ankara Üniversitesi seçmeli dersler havuzuna eklendi.

Ankara Üniversitesi, seçmeli ders havuzuna “NFT’ye giriş” dersini ekledi

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Necdet Ünüvar, Twitter’dan yaptığı paylaşımla “NFT’ye Giriş” dersinin seçmeli dersler havuzuna eklendiğini açıkladı. Rektör Ünüvar, haberi “Bugünkü senato kararıyla, Hoş Sanatlar Fakültesi Temel Sanat Eğitimi Kısmı “NFT’ye giriş” dersi üniversitemiz genel toplumsal seçmeli dersler havuzuna eklendi. Üniversitemize ve öğrencilerimize güzel olsun” kelamlarıyla duyurdu.

Bu sayede Ankara Üniversitesi, NFT ile ilgili dersin verileceği birinci üniversite olmuş oldu. Üniversite’nin Hoş Sanatlar Fakültesi, Temel Sanat Eğitimi Kısmı’nın seçmeli ders havuzuna eklenen ders, birinci kere önümüzdeki eğitim periyodu; 2022 bahar yarıyılında 70 kişilik kontenjana sahip bir şubeyle verilecek.

Gelecekte sıkça isminden kelam ettirecek bu dijital yansımalar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz, mevzu ile ilgili “NFT Nedir, Ne İşe Fayda?” başlıklı içeriğimize göz atabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.