Genel

Twitter’da NFT Meraklılarını Engelleyen Uzantı Geliştirildi

Toplumsal medya devi Twitter, NFT’leri profil fotoğrafı haline getiren özelliğini geçtiğimiz günlerde iOS için kullanıma sunmuş; milyarder Elon Musk ise Twitter’ın kaynaklarını bu üzere özelliklerdense platformdaki dolandırıcılıklar için kullanması gerektiğini söyleyerek Twitter’ın tartışma yaratan yeni NFT özelliğini eleştirmişti.

Twitter’ın ses getiren bu son NFT özelliğinin akabinde bu özelliğe karşı bir tarayıcı uzantısı geliştiren bir geliştirici, tartışmaların düzgünce kızışmasına neden oldu. Geliştirilen tarayıcı uzantısının, yeni altıgen profil fotoğraflarına sahip NFT meraklısı Twitter kullanıcılarını tespit ederek engellemeye yaradığı belirtildi.

“NFT kullanıcılarını engellemek Twitter’ıdaha âlâ hale getiriyor.”

Son periyodun en büyük çılgınlığı NFT’lerin bir yatırım dolandırıcılığı olduğunu ve dahası global ısınmaya katkıda bulunduğunu düşünen, GitHub’daki kullanıcı ismi mcclure olan geliştirici tarafından geliştirilen Chrome ve Firefox eklentisiyle NFT meraklısı Twitter kullanıcıları engellenebiliyor. Öte yandan geliştiricinin aktardıklarına nazaran gelecek sürümlerle birlikte, kullanıcı bildirimlerinin taranması ve engelleme sürecinin otomatik bir halde gerçekleştirilmesi de mümkün olacak.

NFT piyasalarında sanat hırsızlığı ve dolandırıcılık olduğunu kaydeden geliştirici, NFT’ye meraklı olan şahısların de rahatsız edici olduğunu düşünüyor.

Bu bahse dair geliştirici, “Kısacası, NFT kullanıcılarının ortalıkta dolanması rahatsız ediyor. NFT satın alan şahıslar, öbür insanları NFT satın almaları için kandırmaya devam etmeli, yoksa satın aldıkları NFT’ler paha kaybeder. Twitter ayırt edilemez maymun klonları üzere birçok NFT ile dolu. NFT kullanıcılarını engellemek Twitter’ı daha düzgün hale getiriyor.” sözlerini kullandı. Bu enteresan uzantıya ve ayrıntılarına dilerseniz buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.