Genel

Windows 11’de Bir Sayfa Daha Kontrol Masası’na Veda Etti

Microsoft’un Windows işletim sisteminde yıllardır bizimle olan, bilgisayarımızda birçok temel ayarı yapabildiğimiz Kontrol Masası, artık yavaş yavaş emekliliğe ayrılmaya başladı. Şirket, Windows 11 ile birlikte ses ayarı üzere birtakım ayarları daha çağdaş Ayarlar sayfasına taşırken, Kontrol Masası’ndaki başka ayarların da göçünü gerçekleştirmeye devam ediyor.

Windows 11’de Kontrol Masası’ndan daha çağdaş görünümlü olan Ayarlar sayfasına geçirilen en yeni sekme, “Programlar ve Özellikler” sekmesi oldu. Insider programına katılanlar için yayımlanan Windows 11 Insider Build 22523 sürümüyle birlikte artık Kontrol Masası’nda bu seçeneğe tıkladığınızda Kontrol Masası’ndan ayrılarak direkt Ayarlar’da ‘Uygulamalar’ sekmesine yönlendirileceksiniz.

Direkt Ayarlar sayfasına yönlendiriliyorsunuz:

Kontrol Masası’ndaki sayfası kaldırılan “Programlar ve Özellikler”, hakikaten tam manasıyla kaldırıldı. O denli ki daha evvel Çalıştır’a “shell:AppUpdatesFolder” yazdığınızda açılan “Yüklü Güncelleştirmeler” sayfası bile kaldırılmış durumda. Bu sayfa yerine de Windows, sizi yeniden Ayarlar’daki Uygulamalar sayfasına yönlendiriyor.

Microsoft, Windows 11 ile ilgili son haberini geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen The Game Awards 2021 merasiminde duyurmuştu. Şirket, etkinlikteki duyurusunda Android oyunların Windows için yayımlanacak bir Google Play Games uygulaması aracılığıyla Windows 11’e geleceğini açıklamıştı. Bakalım Microsoft, gelecekte Windows 11’de diğer nasıl yenilikler sunacak..

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.