Genel

Xiaomi 12 Ultra gümbür gümbür geliyor

Xiaomi 12 Ultra yakında Çin’de tanıtılacak ve mevcut Xiaomi 12 serisine eklenecek. Şimdiye kadarki sızıntılar, Leica markalı kameralara sahip akıllı telefonun kimi kamera ayrıntılarını ortaya çıkardı. Artık, ise emniyetli bir kaynak olan DigitalChatStation, telefonun piline ışık tutan birtakım özelliklerini ortaya koyuyor.

Kaynak, Xiaomi 12 Ultra‘nın 4.680mAh pile sahip olacağını ortaya koyuyor. Bu, 4.600mAh hücreye sahip Xiaomi 12 Pro’dan biraz daha büyük. Ayrıyeten, Ultra, 120W kablolu ve 50W kablosuz süratli şarj olacak. Bu, evvelki Mi 11 Ultra’nın 67W süratli şarjına nazaran bir yükseltme olacak. Eski Mi 10 Ultra’nın tıpkı 120W ve 50W şarj tahlilini desteklediğini belirtmekte yarar var.

Xiaomi 12 Ultra gümbür gümbür geliyor

Bunun dışında, kaynak daha evvel Xiaomi 12 Ultra’nın 2k çözünürlüğe sahip bir Samsung AMOLED panele sahip olacağını açıklamıştı. 120Hz yenileme suratına ve HDR10+ takviyesine sahip kavisli bir ekran olacak. Optik açısından, aygıtın Mi 11 Ultra ile benzeri bir kamera sistemine sahip olduğu söyleniyor. Bir kaynağa nazaran, birebir 50MP + 48MP + 48MP üçlü kamera sistemine sahip olacak fakat evvelki modelden farklı olarak Leica markalı sensörlere sahip olacak. Bu sensörlerden biri 5x periskop lens olacak.

Onaylanmamasına karşın aygıtın en yeni Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 SoC tarafından desteklenmesi bekleniyor. Ekran içi parmak izi tarayıcıya sahip olacak. Aygıtın kutudan Android 12 işletim sistemi tabanlı MIUI 13 ile çıkması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.