Genel

Yapay zekanın tepe yaptığı tarayıcı! Opera One!

Opera One ismi verilen tarayıcı, kenar ve adres çubuğunda gelecekteki AI özellikleri ve uzantıları için bol ölçüde açık alan ile daha pak bir görünüme sahip olacak formda tasarlanmış. Opera, “sekme adaları” olarak isimlendirdiği özellikleri içeren yeni bir küme özelliği aktifleştirmek için tarayıcı için yeni bir çok iş parçacıklı birleştirici ve yeni modüler tasarım unsurlarını uyguladığını söylüyor.

Tarayıcı, insanların açtığı web sitelerini içeriklerine nazaran otomatik ve sezgisel olarak gruplama yeteneğine sahip. Örneğin, bir adada menüler ve restoran detayları içeren tüm sayfaları ve başkasında Google Dokümanlar içeren tüm sekmeleri açacak. Fikir, baş karışıklığını azaltmak ve ister iş ister ferdî bir şey olsun, vazifeler ortasında geçiş yapmayı kolaylaştırmak. Opera görünüşe nazaran araştırmasını yaptı ve kullanıcıların sahip oldukları sekme sayısından bunaldıklarını ve tarayıcılarının onlar için daha fazlasını yapmasını dilediklerini buldu.

Yapay zekanın tepe yaptığı tarayıcı! Opera One!

Tarayıcı kendi başına sekme adaları oluşturabilecek halde tasarlanırken, kullanıcılar sayfaları manuel olarak da gruplayabilecek. Adalar ortasında sekmeleri sürükleyip bırakabilecek yahut “sekme adası oluştur” seçeneğine sağ tıklamadan evvel CTRL yahut Komut düğmesine basarak ve gruplandırmak istedikleri web sitelerine tıklayarak yeni bir tane oluşturabilecekler.

Sekme adalarına ek olarak Opera One, varsayılan olarak aktifleştirilmiş ChatGPT, ChatSonic ve AI İstemleri ile birlikte geliyor. Hatırlarsanız şirket, mart ayında yapay zeka sohbet botları için kenar çubuğu entegrasyonunu sunarak kullanıcıların bunları tarayıcıda başka bir pencerede süratli bir halde başlatmasına imkan tanımıştı. Bu ortada, AI İstemleri özelliği, insanların sohbet robotlarını sayfadaki metni dönüştürmek için kullanabilecekleri farklı yollar da öneriyor; örneğin, bir metin yığınını pembe dizi diyaloğuna dönüştürmek yahut bilgi müsabakası soruları oluşturmak için ondan bilgi çıkarmak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.