Genel

Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit’in sinema ve oyun hakları açık arttırmaya çıkıyor

Usta müellif J.R.R Tolkien‘in yarattığı Orta Dünya elbet cümbüş dünyasının en büyük markalarından birisi. Bilhassa Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit’in büyüklüğü tartışılmaz durumda. Bu üslup markaların sinema ve oyun hakları da birebir halde bir epey pahalı oluyor. Geçtiğimiz saatlerde de enteresan bir haber çıktı.

Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit’in Hakları Satılıyor

Variety’nin haberine göre The Saul Zaentz Company elinde bulundurduğu Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit’in oyun ve sinema haklarını satışa çıkartıyor. Son değerlemelere bakılarak bu satışın 2 milyar dolar getireceği varsayım ediliyor. Bu muahede Yüzüklerin Efendisi ve Hobbt dışında sonlu bir halde de olsa Tolkien’in vefatından sonra yayınlanan The Silmarillion ve Bitmemiş Hikayeler’in haklarını da içeriyor.

Star Wars dizisi Obi-Wan’ın yayın tarihi açıklandı

1 sa. evvel eklendi

Bildiğiniz üzere 2 Eylül 2022’de Amazon’un Yüzüklerin Efendisi dizisi yayınlanacak. Yani bu satış için aslında zamanlama çok uygun ve şimdi Amazon’dan resmi bir şey duymasak da Amazon’un en büyük adaylardan biri olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu olayların sonunda neler olacak bilemiyoruz lakin Orta Dünya’ya ilişkin eserlerin yeniden ağır bir biçimde hayatımıza girecek üzere durduğunu söyleyebiliriz.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Sinema ve Dizi Haberleri
  • Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit’in sinema ve oyun hakları satılıyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.