Genel

Call of Duty, yıllık çıkış modelini bırakabilir

Uzun yıllardır, her sene Ekim/Kasım ayında yeni bir Call of Duty oyunu görmeye alıştık. Call of Duty, her sene yüksek satışlara ulaşsa da son yıllarda seri, hayranlardan önemli manada reaksiyon çekmeyi başardı. Call of Duty Vanguard ve Warzone Pacific’in problemleri nedeniyle Activision, 2.Sezon’u ertelemek zorunda kalmıştı. Görünüşe nazaran geliştiriciler ve Activision, Call of Duty serisinin sorunlarının farkında.

Her sene yeni bir Call of Duty görmeyebiliriz

Her sene Call of Duty çıkışına alışmış olsak da birçok hayran, Call of Duty’nin bu modeli bırakmasını istiyor. Bloomberg’e nazaran Activision Blizzard yöneticileri, sonunda bu modeli terk etmeyi düşünüyor. Bloomberg’e nazaran bu bahiste kesin bir karar verilmiş değil lakin konuşmalar sürüyor. Ayrıyeten Call of Duty’nin geliştirici stüdyolarının da bu fikri desteklediği gelen bilgiler ortasında. Call of Duty, yıllık modeli terk ederse geliştiricileri oyunları geliştirmek ve test etmek için daha çok mühlet verecektir ve oyunlar büyük tenkitlere maruz kalmayacaktır.

Call of Duty, yıllık modeli terk edecek olsa bile bir mühlet oyuncuları etkilemeyecek üzere gözüküyor. 2019 yılında çıkan ve önemli satışlar toplayan Call of Duty Çağdaş Warfare’in devam oyunun 2022 yılının Ekim yahut Kasım ayında gelmesi bekleniyor. Çağdaş Warfare II’nin ertelnme ihtimali de epey düşük gözüküyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.