Genel

Samsung resmen dünyaya meydan okuyor

Samsung Electronics üç aylık yarar kılavuzunu yayınladı. Ortaya çıkan sayılar Kore devi için şahane görünüyor. Faaliyet karı 13,7-13,9 trilyon KRW (11,38-11,55 milyar $) aralığında olacak. Bu da 2017’nin dördüncü çeyreğinden bu yana en uygun sonuç.

Geçen yıla nazaran %52’lik bir artış var fakat kimi analistler daha da yüksek bir sıçrama bekliyorlar. Kâr artışı, Ekim ve Aralık 2021 ortasındaki yonga talebinden geliyor. Bu çeyrekte bellek yongalarının fiyatları düştü, fakat Samsung müşterilerinden gelen talep hem DRAM hem de NAND yongaları için arttı.

Samsung resmen dünyaya medyan okuyor

Kâr beklentileri taşınabilir işletme için pazarlama maliyetleri ve yeni ekran panelleri için artış maliyetleri üzere çeşitli sebeplerden kaynaklanıyor ve bunların gelirleri önümüzdeki üç aylık devirde muhasebeleştirilecek. Mali sonuçların tam dökümünün bu ayın sonunda olması bekleniyor.

Analistler hususla ilgili olarak, “Önceki tasaların tersine, yarı iletken sanayisi, hem bellek hem de bellek dışı dallardaki müşterilerden gelen talepte kıymetli bir artış görecektir” sözlerini kullandı. “Aralık itibariyle, Amazon, Microsoft (MSFT.O) ve Meta (FB.O) üzere Kuzey Amerika’daki büyük data merkezi şirketleri, bellek yongası siparişlerini istikrarlı bir formda artırdı. Samsung da en karlı şirketler ortasında yer alıyor.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.