Genel

WhatsApp, Android-iOS Ortasında Sohbet Aktarmayı Test Ediyor

Uzun yıllardır neredeyse her çevrimiçi sohbet uygulamasının sahip olduğu sohbet aktarma özelliği, ne yazık ki en tanınan sohbet uygulaması WhatsApp’ta büsbütün işlevsel olarak bulunmuyordu. WhatsApp’ta sohbetlerinizi hâlâ Android’ten iOS’a taşıyamıyorsunuz fakat son bulgulara nazaran bu durum değişecek üzere görünüyor.

WABetaInfo’nun bulgularına nazaran WhatsApp, sohbet geçmişinizi Android’den iOS’a taşımanıza imkan tanıyan bir özellik üzerinde çalışıyor olabilir. Bu özellik birinci olarak iOS için en son WhatsApp beta sürümü 22.2.74’te tespit edilmişti. Bu güncelleme, WhatsApp sohbetlerinizi Move to iOS uygulamasını kullanarak Android’den iOS’a aktarmanıza müsaade verebilecek bir özelliğe işaret ediyor.

WhatsApp sizden müsaade isteyecek ve telefonunuzu açık tutmanızı söyleyecek

WABetaInfo, özelliğin nasıl görünebileceğini gösteren birkaç ekran imajı de paylaştı. Manzaralara bakıldığında WhatsApp transfer sürecine başlamadan evvel kullanıcıdan müsaade isteyecek, akabinde ise sohbetlerinizi taşırken uygulamayı ve telefonunuzun kilidini açık tutmanızı isteyecek üzere görünüyor.

WhatsApp birinci olarak kullanıcıların sohbet geçmişlerini iOS’tan Samsung telefonlarına taşımasına müsaade vermeye başladı ve daha sonra bu özelliği iOS’tan Google Pixel ve öteki Android 12 aygıtlarına sohbet transferlerini destekleyecek formda genişletti.

Kullanıcıların sohbetlerini Android’den iOS’a aktarmalarına müsaade vermek olağan ki şu ana kadar ki en büyük gelişme olacak lakin hangi aygıtların bu özelliği destekleyeceği ve ne vakit kullanıma sunulacağı belirsizliğini koruyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi yorumlarda belirtmeyi lütfen unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.