Genel

WhatsApp İletilerini Android ile iPhone Ortasında Aktarma

Akıllı telefon kullanımının yaygınlaşmasıyla anlık iletileşme uygulamaları büyük ehemmiyet kazandı. Bunların en tanınan olanı ise varsayım edebileceğiniz üzere WhatsApp. Bugün neredeyse her akıllı telefonda bulunan uygulama, kullanıcıların vazgeçilmezi olmuş durumda. Lakin bu uygulamanın uzun vakittir önemli bir sorunu var. O denli ki WhatsApp’ı Android’den iPhone’a taşımak pek de mümkün değil. Artık sizlere, bu mevzuda muzdarip olanların işine yarayacak bir yazılımdan bahsedeceğiz.

Akıllı telefonunu yenilemek isteyen tüketicilerin Google’da aradıkları birinci konulardan bir tanesi, hiç elbet “WhatsApp yeni bir telefona nasıl transfer edilir?” sorunudur. Aslında Google, Android 12 ile bu duruma bir tahlil üretti. Android 12 sayesinde kullanıcılar, WhatsApp’taki bilgilerini iPhone’lardan Android 12’li telefonlara çarçabuk taşıyabilecekler. Lakin tüm akıllı telefonların Android 12’ye sahip olamayacağını düşünecek olursak, iCareFone Transfer birçok vakit hayat kurtarıcı olabilir üzere görünüyor. Pekala WhatsApp iletileri nasıl kopyalanır, yeni bir aygıta transfer nasıl yapılır?

WhatsApp bildirilerini iPhone’dan Android telefonlara aktarma

ABD merkezli teknoloji devi Google’ın en yeni taşınabilir işletim sistemi Android 12, iPhone’lardan ileti ve bilgi transferine müsaade veriyor. Üstelik bu süreçler çok kısa bir müddet içerisinde tamamlanabiliyor. Açık konuşmak gerekirse bu özellik, Android’in bir tercih nedeni haline gelmesini bile sağladı. Çünkü kullanıcılar, Android telefon kullanırken bildirilerini taşıyamadıkları için bir iPhone’a geçiş yapmak istemiyorlardı. Artık sizlere hem Android 12’li aygıtlar için hem de öteki işletim sistemlerine sahip akıllı telefonlar için WhatsApp taşıma sürecini nasıl yapacağınıza bakacağız. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan, bir iPhone’dan Android 12’li telefona nasıl WhatsApp bildirilerini aktaracağınıza yakından bakalım.

WhatsApp bildirileri iPhone’dan Android 12’li telefona nasıl aktarılır?

 • Adım #1: Telefonun Android 12’yle çalıştığına emin olun.
 • Adım #2: iPhone ile Android telefonu USB-C Lightning kablo ile birbirine bağlayın.
 • Adım #3: Ekrandaki talimatları izleyin.
 • Adım #4: Aktarmak istediğiniz dataları seçin.
 • Adım #5: Android aygıtta gösterilen QR kodu iPhone’dan okutun.
 • Adım #6: Açılan WhatsApp’ta data transferine müsaade verin.
 • Adım #7: Süreçlerin bitmesini bekleyin.

Aslına bakacak olursak WhatsApp’ı yeni bir telefona taşımak bu kadar kolay. Lakin bu kolaylıktan faydalanabilmeniz için yeni kuşak bir Android telefona sahip olmanız gerekiyor. Tenorshare tarafından piyasaya sürülen iCareFone Transfer isimli yazılım ise sırf Android 12 ile çalışan telefonlarda değil, tüm Android ekosisteminde kullanılabiliyor. Üstelik bu yazılım sayesinde Android telefonlardaki bildirileri iPhone’a da aktarabilirsiniz. Bu durumun Türkiye kaidelerinde milyonlarca kullanıcı için çok daha avantajlı olduğunu rahatlıkla lisana getirebiliriz. Pekala iCareFone Transfer nasıl kullanılır?

iCareFone Transfer WhatsApp Transfer olarak da bilinen uygulama, WhatsApp iletilerinizi dakikalar içerisinde Android’den iPhone’a ya da iPhone’dan Android’e taşımanıza imkan tanıyor. Yani bu uygulama sayesinde “WhatsApp yeni bir telefona nasıl transfer edilir?” sorusuyla ilgili saatler süren araştırmalar yapmanıza gerek kalmıyor. Şayet hazırsanız, iCareFone Transfer ile WhatsApp iletilerini nasıl aktaracağınıza daima birlikte bakalım.

WhatsApp, Android’den iPhone’a nasıl taşınır?

 • Adım #1: iCareFone Transfer’i yükleyin.
 • Adım #2: WhatsApp’ı yedekleyin.
 • Adım #3: WhatsApp’ı doğrulayın.
 • Adım #4: Bilgilerin oluşturulmasını bekleyin.
 • Adım #5: Bilgileri iPhone’a aktarın.

Adım #1: iCareFone Transfer’i yükleyin:

Burada bulunan ilişkiyi kullanarak iCareFone Transfer yazılımı indirin ve bilgisayarınıza kurun. Uygulamayı indirirken kendi bilgisayarınızın işletim sistemini yanlışsız seçmeyi unutmayın. Yani Windows ya da Mac için gerçek sürümü seçin. İndirme ve yükleme süreçlerini de tamamlayın. Üstte gördüğünüz fotoğraftaki uygulama sayfasına ulaşın. Transfer butonuna tıkladıktan sonra onay verin.

Adım #2: WhatsApp’ı yedekleyin:

Datalarınızı kopyalayacağınız telefondaki WhatsApp uygulamasına girin ve yedekleme sürecini yapın. Bunun nasıl olacağını bilmiyorsanız, iCareFone Transfer ekranındaki ekran imajlarını izleyin. Şayet ekran manzarası tanıdık gelmiyorsa, Android telefondaki WhatsApp’ı açtıktan sonra evvel sağ üstteki butona tıklayın. Akabinde Sohbetler ve Sohbet yedeği butonlarını kullanın. Açılan sayfada sohbetlerinizi dilediğiniz üzere yedekleyebileceksiniz.

Adım #3: WhatsApp’ı doğrulayın:

Uygulama üzerinden WhatsApp hesabınızı doğrulayın. Alan kodunu ve telefon numaranızı girdikten sonra Verify butonuna tıklamanız gerekmektedir. Onay sürecini tamamladıktan sonra süreçlerin büyük kısmı tamamlanmış oluyor. En azından sizin yapacağınız bir şey kalmadığını rahatlıkla lisana getirebiliriz.

Adım #4: Bilgilerin oluşturulmasını bekleyin:

iCareFone Transfer, kopyalayacağınız dataları dosyalayacak. Bu sürecin bitmesini bekleyin. Akabinde da dataların kopyalanacağı iPhone’da WhatsApp hesabınıza giriş yapın. Bu süreç sayesinde WhatsApp datalarınızın transferine hazırlanmış olacaksınız.

Adım #5: Dataları iPhone’a aktarın:

Birinci dört adımdan sonra WhatsApp bilgileriniz, yeni iPhone’unuza kopyalanmaya başlayacaktır. Bu konuda yapabileceğiniz bir şey yok. Datalarınızın büyüklüğüne nazaran transfer süreci vakit alabilir. Süreçlerden sonra telefonunuz yine başlatılacaktır. Tekrar başlatma sırasında da korkmanız gereken bir şey olmadığını belirtelim.

WhatsApp, iPhone’dan Android’e nasıl taşınır?

 • Adım #1: iCareFone Transfer’i yükleyin.
 • Adım #2: WhatsApp’ı yedekleyin.
 • Adım #3: WhatsApp’ı doğrulayın.
 • Adım #4: Dataların oluşturulmasını bekleyin.
 • Adım #5: Dataları Android telefona aktarın.

Aslına bakacak olursak iCareFone Transfer ile iPhone’dan Android’e WhatsApp iletilerini taşımak, genel olarak Android’den iPhone’a taşımak ile birebir kademelere sahip. Uygulamayı açtıktan sonra datalarınızı yedekleyin ve akabinde da hesap doğrulama sürecini gerçekleştirin. Bu süreçten sonra esasen sizin yapabileceğiniz bir şey yok. Uygulama, datalarınızı otomatik olarak dosyalayacak ve Android aygıtınıza aktaracaktır. Bu sürecin data büyüklüğüne nazaran vakit alacağını unutmayın yeterli…

Bu içeriğimizde sizlerle, iCarefone Transfer for WhatsApp uygulaması üzerinden WhatsApp bildirilerin Android’den iPhone’a ya da iPhone’dan Android’e nasıl aktarabileceğiniz aktardık. Ayrıyeten, sırf Android 12 için kullanabileceğiniz tekniği de beğenilerinize sunmuş olduk. Diliyoruz ki WhatsApp yeni bir telefona nasıl transfer edilir sorusunun karşılığını rahatlıkla bulabilmişsinizdir.

Aklınızda kalan soru işaretleri için buradaki görüntüyü da izleyebilirsiniz

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.