Genel

Windows’a, Edge sayesinde tıpkı anda iki vazife çubuğu kullanma imkanı geliyor

Microsoft, kısa bir müddet evvel Edge tarayıcısı için Kenar Çubuğu özelliğini tanıtmıştı. Bu kenar çubuğu, web sitelerini sabitlemenize ve imaj oluşturucu, tarayıcı temelleri, Bing AI, sürat testi ve daha fazlası üzere çeşitli araçlara erişmenize imkan tanıyor.

Kenar Çubuğu, yavaş bir halde de olsa nizamlı olarak yeni özellikler ve yetenekler kazanıyor. Örneğin, en son güncelleme, Kenar Çubuğunun ana pencereden ayrılmasını sağlayarak sabitlediğiniz öğelere masaüstünüzde süratli erişim sağlayan vazife çubuğu gibisi kalıcı bir panel oluşturuyor.

Güncellenmiş Kenar Çubuğu Edge Canary 114.0.1791.0 sürümünde kullanılabiliyor. Yeni özelliği denemek için, tarayıcıyı en son sürüme güncelleyin ve Kenar Çubuğu’nun faal olduğundan emin olun. Akabinde, sağ alt köşedeki Ayarlar simgesinin yanındaki ayır düğmesini tıklayın. Altta ve sağ tarafta bir misyon çubuğu göreceksiniz ve tipik Microsoft biçiminde, değiştirilemeyen bir biçimde, sabitlediğiniz öğeler imleci üzerlerine getirdiğinizde açılır.

Ayrılmış Kenar Çubuğu varsayılan olarak devre dışı bırakılmış bir seçenek olacak üzere görünüyor. Şayet bu özelliği beğenmediyseniz, Kenar Çubuğu’nu tekrar Microsoft Edge’e eklemek için kapat düğmesini tıklamanız kâfi olacak.

Özellikle ultra geniş bir monitör kullanıyorsanız, yenilenen Kenar Çubuğu’nu epey kullanışlı bir araç olarak görebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.