Yazılım Haber

Microsoft Office’in yepyeni bir görünümü var – işte nasıl güncelleneceği

Windows 11’e yükselttiyseniz ve Microsoft Office’in şirketin en son işletim sisteminin görünümüyle eşleşmesini istiyorsanız, Microsoft’un ofis yazılımı için görsel güncellemesi artık mevcut olduğundan şanslısınız .

Haziran ayında yazılım devi , Microsoft’un yeni bir blog gönderisine göre Windows 10 kullanıyorsanız deneyiminizi iyileştirecek olsa da, Windows 11 için tasarlanmış yeni bir Office görünümünü duyurdu . 

Özünde, Microsoft’un Office için yeni görsel güncellemesi, Word, Excel, PowerPoint, OneNote ve Outlook arasında basit ve daha tutarlı bir deneyim sunar. Güncellemenin Access, Project, Publisher ve Visio dahil olmak üzere şirketin diğer yazılımlarından bazıları için mevcut olmadığını belirtmekte fayda var. 

Word gibi uyumlu Office uygulamalarından birinde etkinleştirildiğinde, görsel yenileme diğerlerine de uygulanacaktır ve böylece Excel, PowerPoint, OneNote ve Outlook da yeni bir görünüme sahip olacaktır.

Office için görsel güncelleştirmeyi etkinleştirme

Microsoft’un Office için yeni görsel yenilemesi, Word , Excel , PowerPoint ve OneNote’un sağ üst köşesinde bulunan Çok Yakında özelliği kullanılarak kolayca kapatılabilir veya açılabilir .

Başlamak için, Çok Yakında bölmesini açmak için megafon simgesini tıklamanız, en alta gitmeniz ve yeni ve mevcut arabirim arasında geçiş yapmak için düğmeyi kullanmanız ve ayarı Microsoft’un uyumlu tüm Office uygulamalarına uygulamanız yeterlidir.

Bu görsel güncelleştirmedeki en büyük değişiklik, Office’in artık varsayılan olarak Windows temanızla eşleşmesidir . Bu, Word Dark Mode etkinleştirilmiş siyah , beyaz, renkli veya koyu gri dahil olmak üzere istediğiniz Windows temasında deneyimleyebileceğiniz anlamına gelir .

Başka bir değişiklik de, Office’in kullanıcı arabirimini daha basit hale getirmek için Hızlı Erişim Araç Çubuğu’nun artık varsayılan olarak gizlenmiş olmasıdır. Tekrar görüntülemek için şeride sağ tıklayın veya Şerit Görüntüleme Seçenekleri simgesine tıklayın ve ardından Hızlı Erişim Araç Çubuğunu Göster ‘e tıklayın .

Microsoft’un görsel güncelleştirmesi artık Windows 11 çalıştıran kullanıcıların yanı sıra Windows 10 sürüm 2110 ve 14527.20226 veya sonraki bir sürümü çalıştıran kullanıcılar için kullanılabilir, ancak güncelleştirmeyi görmüyorsanız, Office’in yeniden başlatılmasının görünmesi gerekir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.