Yazılım Haber

Salesforce’un şimdi bir kez daha iki eş CEO’su var

Salesforce, yeni bir eş-CEO liderlik modelini benimsedi. Şirket, kurucu ortak ve mevcut CEO Marc Benioff’un tek başına liderliği ele geçirmesinden yaklaşık iki yıl sonra, yakında Bret Taylor’ın kendisine katılacağını duyurdu.

Karar, 2019’dan beri şirketin COO’su ve başkanı olan Taylor’ın aynı zamanda Yönetim Kurulu başkan yardımcılığına terfi etmesiyle hemen yürürlüğe girdi.

Ancak The Information’a göre , Benioff’tan çalışanlara gönderilen dahili bir Slack mesajı, Taylor’ın şirketin kurucu ortağına rapor vermeye devam edeceğini belirtti.

“Bret, müşterilerimiz için inanılmaz başarılar yaratmada ve şirketimiz genelinde inovasyonu teşvik etmede aracı olan olağanüstü bir endüstri lideridir. O benim yıllardır güvendiğim arkadaşımdı ve onu Co-CEO olarak ağırlamaktan daha mutlu olamazdım.” dedi Benioff. 

“Yeni bir dünyadayız ve Salesforce müşterilerimiz için hiç bu kadar alakalı veya stratejik olmamıştı. Birlikte, Bret ve ben bir sonraki bölümümüz boyunca Salesforce’a liderlik ederken, ortak değerlerimizi herkes için güven, müşteri başarısı, yenilikçilik ve eşitlik yaşarken yaşayacağız. “

Eş CEO’lara geri dön

İki CEO’ya sahip olmak CRM devi için yeni bir şey değil çünkü Şubat 2020’nin sonlarına kadar Benioff, pozisyonu 2013’te Oracle’dan Başkan ve Başkan Yardımcısı olarak şirkete katılan Keith Block ile paylaşıyordu. 

Block, 2016’da operasyon şefi oldu ve Ağustos 2018’de eş-CEO’ya terfi etti. 2020’de görevinden ayrıldıktan sonra bir yıl danışman olarak kaldı. 

Benioff, 2019’daki çalışma şeklini tartışırken, CNBC’ye Block’un bir “böl ve yönet” stratejisi oluşturmasına ve zamanının bir kısmını boşaltmasına yardımcı olduğunu söyledi. CNBC , Block’u yükselttikten sonra Benioff’un San Francisco’daki evsizlik sorununu çözmeyi amaçlayan bir yasa olan Önerme C’ye odaklanmasının iki hafta sürdüğünü hatırlatıyor . 

Salesforce ayrıca yılın üçüncü çeyreğine ilişkin mali sonuçlarını yayınladı ve analist tahminlerini geride bıraktı. Benioff, şirketin FY26’da 50 milyar dolar gelir hedeflediğini söyledi.

GAAP dışı seyreltilmiş hisse başına kazanç 1,27 dolardı ve hisse başına 0,92 dolarlık analist tahminlerini geride bıraktı. Üçüncü çeyrek geliri, geçen yılın aynı dönemine göre %27’lik bir artışı temsil eden 6.86 milyar dolar olurken, analistler 6.8 milyar dolar bekliyordu.

Şirketin Yönetim Kurulu’nun da iki yeni üyesi var: Laura Alber (Williams-Sonoma’nın Başkanı ve CEO’su) ve eski United Airlines Başkanı ve CEO’su Oscar Munoz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.