Yazılım Haber

WhatsApp, Windows 11 ve 10’a bir uygulama olarak geliyor – işte nasıl deneneceği

WhatsApp bu yıl kaybolan mesajlar, güncellenmiş bir görünüm ve daha fazlası gibi birçok yeni özelliği ortaya çıkarırken, kullanıcılar şirketten başka neler gelebileceğini merak ediyorlardı.

Microsoft Store’daki yerel bir uygulamanın beta sürümü hem Windows 10 hem de Windows 11 için piyasaya sürüldüğü için beklemeleri uzun sürmedi .

Hemen şimdi deneyebilir ve WhatsApp’ı dizüstü bilgisayarınızda mı yoksa tablet bilgisayarınızda mı kullanmayı tercih edeceğinize karar verebilirsiniz. Ancak şu ana kadar uygulamanın, büyük olasılıkla her gün akıllı telefonunuzda kullandığınız birçok özelliği var, bu nedenle uygulamayı kullanmaya devam etmeyi tercih edebilirsiniz.

Bununla birlikte, soru, telefonunuz bir kol boyu uzaktayken, web tarayıcınızda WhatsApp’ı kullanabilmenin yanı sıra Windows’ta özel bir uygulamanın gerekli olup olmadığı olacaktır.

Analiz: WhatsApp kadranını 11’e çevirme

Web tarayıcılarımızı ironik bir şekilde yalnızca web’de gezinmekten daha fazlası için kullanırken, WhatsApp için özel bir uygulamaya sahip olmak, bir web sayfasını kullanmaya kıyasla daha fazla özellik sağlayabilir.

Test edilen uygulama, Focus Assist’in yanı sıra Windows 10 ve 11 ile çalışan el yazısı özellikleri ve bildirimlerle bunu gösteriyor .

Microsoft Store’a gelen çok sayıda uygulama var ve bu, Amazon sayesinde yakında Android uygulamalarının geleceğini de unutmamak gerek.

WhatsApp’ı diğerlerinden daha fazla kullanırsanız, sizi akıllı telefonunuzu kullanmaktan kurtarır ve bunun yerine dizüstü bilgisayarınızdan bir mesajı yanıtlarsanız çok yardımcı olabilir.

Ancak, kullanıcıların bir uygulamayı web tarayıcısı yerine masaüstünde mi yoksa telefonları aracılığıyla mı daha rahat kullanacağını zaman gösterecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.