Yazılım Haber

Microsoft Teams toplantısı çok daha sinematik olmak üzere

Microsoft, desteklenen cihazlara sahip kuruluşların Microsoft Teams’de birden çok kamera kullanmasına olanak tanıyacak video konferans yazılımı için yeni bir güncelleme üzerinde çalışıyor .

Bu yeni çoklu kamera özelliği yalnızca belirli Microsoft Teams Rooms cihazlarında çalışacağı için bir yakalama var .

Tanımayanlar için Microsoft Teams Rooms, daha önce Skype Rooms olarak adlandırılan video konferans için özel bir donanım ve yazılım çözümüdür. Microsoft Teams Rooms cihazları, kulaklıklar , hoparlörlü telefonlar , masa telefonları ve Teams ekranları, işbirliği çubukları, web kameraları ve daha fazlasını içerir.

Microsoft 365 Yol Haritasındaki yeni bir gönderiye göre, bu özellik şu anda geliştirme aşamasında ve önümüzdeki yılın Ocak ayında Surface Hub 2S gibi Microsoft Teams Rooms cihazlarında kullanıma sunulması planlanıyor.

Birden fazla kamera arasında geçiş yapma

Bu yeni özellik kullanıma sunulduğunda, Microsoft Teams Rooms’a bağlı birden fazla video kamerası olan bir toplantı veya konferans odası olan kuruluşlar, görüntülü arama sırasında bunlar arasında geçiş yapabilecek.

Bunu yapmak için, mevcut kameraların bir listesini görmek için bir Teams toplantısının alt kısmındaki bir dikdörtgenin içinden geçen bir oku gösteren simgeye tıklamaları gerekir. Buradan, toplantılarını kesintiye uğratmadan kameralar arasında sorunsuz bir şekilde geçiş yapabilecekler.

Her zamankinden daha fazla cihaz yerleşik kameraya sahip olduğundan, Microsoft Teams Rooms’a yönelik bu yeni güncelleme, kuruluşların bunlardan yararlanmasına olanak tanıyacak. Bazı olası kullanım durumları, geniş bir grup çekimi arasında geçiş yapabilmeyi ve kamerada bir kişinin bulunmasını ve ayrıca katılımcılara bir ürün veya tasarımın yakından görünümünü verebilmeyi içerir.

Artık Microsoft, Microsoft Teams Rooms’a birden fazla kamera desteği eklediğine göre, şirket sonunda aynı işlevi normal Teams toplantılarına ekleyebilir, böylece bireyler de toplantılarına daha sinematik bir his verebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.